prof. Łukasz Szumowski nowym Ministrem Zdrowia

Ze stanowiskiem pożegnał się Konstanty Radziwiłł.

Nowym ministrem zdrowia został kardiolog prof. Łukasz Szumowski.

Oprócz Konstantego Radziwiłła stanowiska stracili: Antoni Macierewicz, Anna Streżyńska, Witold Waszczykowski i Jan Szyszko. W rządzie Mateusza Morawieckiego są też nowe nazwiska: Joachim Brudziński, Jadwiga Emilewicz, Jacek Czaputowicz i Teresa Czerwińska.

Łukasz Szumowski był wiceministrem w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Od 2011 kierował zespołem specjalistycznym nauk o życiu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jest autorem lub współautorem ponad 150 prac o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

Studia medyczne na Uniwersytecie Medycznym ukończył w 1997 roku. W 1998 r. rozpoczął pracę w Instytucie Kardiologii w Warszawie-Aninie. W 2002 r. uzyskał stopień doktora nauk medycznych, a w 2010 – doktora habilitowanego nauk medycznych. Tytuł profesora otrzymał z rąk prezydenta Andrzeja Dudy w 2016 roku.

Kierował Kliniką Zaburzeń Rytmu Serca w Instytucie Kardiologii w Warszawie. Pełnił liczne funkcje w europejskich i polskich towarzystwach naukowych. Był członkiem m.in. European Heart Rhythm Association Training Fellowships Committee, Innovation Committee, a także zarządu Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Należy do Europejskiego i Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego (www.nauka.gov.pl).

 

Źródło: medexpress.pl medexpress logotyp

Download PDF
Powrót Drukuj stronę