Minister zdrowia: Nie ma pieniędzy na podwyżki dla ratowników medycznych

Pielęgniarki otrzymały gwarancję ministra Radziwiłła o utrzymaniu wynegocjowanych podwyżek. Co z pozostałymi grupami zawodowymi pracującymi w ochronie zdrowia?

Minister zdrowia powiedział, że nie ma pieniędzy na podwyżki dla ratowników, takie jak dla pielęgniarek. Podkreślił, że porozumienie podpisane z pielęgniarkami przez jego poprzednika generuje ogromne wyzwania dla systemu – To są w perspektywie kilku lat miliardy złotych. A tych pieniędzy po prostu nie ma. Chcąc realizować obietnice w stosunku tylko do tej grupy, stoimy wobec wielkiego problemu – jak to zrobić. A jeszcze jak dodamy do tego inne grupy, to jest to niemalże nie do zrealizowania. Jestem już po pierwszych kontaktach z przedstawicielami środowisk pracowniczych. Chcę powiedzieć, że pojawiło się jakieś światełko w tunelu. Moja propozycja jest taka, by dokonać ogólnej regulacji minimalnych wynagrodzeń we wszystkich grupach pracowników medycznych.

Minister chciałby, żeby to rozwiązanie wchodziło w życie krocząco w sposób coraz bardziej satysfakcjonujący dla poszczególnych  grup pracowniczych.

 

Źródło: http://www.medexpress.pl/

Download PDF
Powrót Drukuj stronę