Jest nowy wiceminister zdrowia. Kto nim został?

Janusz Cieszyński (30 lat), został nowym wiceministrem zdrowia. W resorcie zdrowia będzie odpowiedzialny za informatyzację sektora zdrowia w tym m.in. nadzór nad Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

Janusz Cieszyński pracował jako doradca premiera Mateusza Morawieckiego w Ministerstwie Rozwoju i Ministerstwie Finansów, a w latach 2016-17 kierował Departamentem Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Ministerstwie Rozwoju. Prowadził firmę zajmującą się doradztwem biznesowym i prawnym dla przedsiębiorców z sektora MŚP. W latach 2009-2014 pracował w jednej z największych firm z obszaru telekomunikacji. Przewodniczący Rady Nadzorczej Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych S.A.

Oczekuję, że nowo powołany wiceminister skupi się na poprawie jakości e-usług w systemie ochrony zdrowia. Chciałbym żeby poziom publicznych usług świadczonych w ochronie zdrowia był na najwyższym poziomie, takim jaki pacjenci znają z banków czy telekomów. Informatyzacja jest kluczem do poprawy efektywności i optymalizacji kosztów – powiedział minister Łukasz Szumowski.

 

Źródło: medexpess.pl medexpress logotyp

Download PDF
Powrót Drukuj stronę