Jest data wyborów do samorządu fizjoterapeutów

Fizjoterapeuci długo walczyli o ustawę o zawodzie fizjoterapeuty i własny samorząd.

Jedną z najważniejszych decyzji II Zebrania KOSF było ustalenie daty wyborów regionalnych do Krajowej Izby Fizjoterapeutycznej, którą wyznaczono na 5 listopada 2016.

29 października zostanie ogłoszona ostateczna lista fizjoterapeutów uprawnionych do głosowania w wyborach regionalnych na delegatów biorących później udział w wyborach do samorządu.

22 lipca 2016 odbyło się III Zebranie KOSF.

Przyjęto zasadę zgłaszania kandydatury na Koordynatora po jednej osobie zaproponowanej przez PTF i SFP. Ostatecznie wyłoniono 32 koordynatorów, po dwie osoby na województwo, które będą odpowiedzialne za weryfikacje zarejestrowanych danych w systemie i organizację wyborów wojewódzkich.

Jak czytamy w komunikacie „Nie odbyło się jednak bez „bardzo nieeleganckich” zachowań. Na wniosek Zbigniewa Śliwińskiego, PTF odrzucił kandydaturę naszego kolegi tylko z powodu jego wykształcenia na poziomie technika fizjoterapii, argumentując to tym, że nie ma On odpowiednich kwalifikacji do pełnienia technicznej funkcji koordynatora. Ponadto PTF zgłosił wniosek i przegłosował wybór „opiekunów” koordynatorów wskazując na tę funkcję członków Komitetu. Na Opiekunów zostali  zgłoszeni i wybrani członkowie PTF w liczbie 15 osób.  Ze strony SFP opiekunem wybrano Macieja Krawczyka. Odrzucono kandydaturę Aleksandra Lizaka i Jacka Koszeli, a  Ernest Wiśniewski, Tomasz Marek i Agnieszka Stępień odmówili  przyjęcia tej funkcji.”

Przypomnijmy:

28 czerwca 2016 r.ukonstytuował się Komitet Organizacyjny Samorządu Fizjoterapeutów.

Z rąk Ministra Zdrowia nominacje otrzymali:

Komitet Organizacyjny Samorządu Fizjoterapeutów: Dariusz Dziadzio, Krzysztof Gieremek, Wojciech Kiebzak, Marek Kiljański, Maciej Krawczyk, Jacek Łuniewski, Tomasz Marek, Andrzej Permoda, Agnieszka Stępień, Jan Szczegielniak, Renata Szczepaniak, Katarzyna Syrewicz, Zbigniew Śliwiński, Romuald Tokarski, Ernest Wiśniewski, Marek Woszczak, Sebastian Zduński, Marek Żak.

W skład KOSF weszli Aleksander Lizak i Jacek Koszela. Przewodniczącym Komitetu został wybrany Dariusz Dziadzio, w prezydium znaleźli się także Marek Kiljański, Maciej Krawczyk, Ernest Wiśniewski oraz Sebastian Zduński.

Komitet Organizacyjny Samorządu Fizjoterapeutów będzie zajmował się prowadzeniem Krajowego Rejestru Fizjoterapeutów oraz przygotowaniem do wyborów do Samorządu Fizjoterapeutów.

- Cieszymy się, że MZ rozpoczęło realizację zapisów ustawy. Przypominamy, iż zgodnie z zapisami ustawy o zawodzie fizjoterapeuty, w skład Komitetu mogły wejść osoby wskazane przez stowarzyszenia zrzeszające fizjoterapeutów, działających przynajmniej 3 lata (są to Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska oraz Polskie Towarzystwo Fizjoterapii) – czytamy na stronie Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii.

Kolejne spotkanie Komitetu Organizacyjnego Samorządu Fizjoterapeutów odbędzie się w dn. 13 lipca 2016 r.

 

Źródło: www.medexpress.pl

medexpress logotyp

Download PDF
Powrót Drukuj stronę