Budżet na zdrowie przyjęty

Sejmowa Komisja Zdrowia przyjęła projekt ustawy budżetowej w części dotyczącej nakładów na ochronę zdrowia.

W środę 25 października Sejmowa Komisja Zdrowia zajmowała się budżetem na 2018 w części poświęconej nakładom na służbę zdrowia. Stronę ministerialną reprezentowała wiceminister zdrowia Katarzyna Głowala.

- Zabezpieczaliśmy pieniądze na przyjęty we wtorek 24 października projekt ustawy zakładający stopniowy wzrost nakładów na ochronę zdrowia – zapewniła minister Głowala podczas posiedzenia komisji zdrowia.

Zapytana o dokładną sumę wzrostu finansowania na przyszły rok, wiceminister zdrowia ujawniła, iż będzie ona wynosiła, z rezerwami finansowymi, 200 milionów złotych.

W sumie na 2018 rok zaplanowano wydatki na poziomie 8,4 mld zł. Do dyspozycji ministra zdrowia przeznaczono ponad 5 mld zł z budżetu.

Katarzyna Głowala podkreśliła również, iż na przyszły rok zaplanowano zwiększenie limitu przyjęć na uczelnie medyczne, wzrost finansowania kształcenia podyplomowego lekarzy, lekarzy dentystów, pielęgniarek i położnych, oraz uruchomienie ponad 600 rezydentur w wiosennym postępowaniu kwalifikacyjnym i 3,6 tys. rezydentur w postępowaniu jesiennym.

Ostatecznie Sejmowa Komisja Zdrowia, większością głosów, pozytywnie zaopiniowała projekt budżetu na 2018 rok.

 

Źródło: medexpress.pl  medexpress logotyp

Download PDF
Powrót Drukuj stronę