Rada Sekcji
Podczas Walnego Zebrania Delegatów Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w dniu 17 kwietnia 2018 roku w Gdańsku przewodniczącym Sekcji na kadencję 2018 – 2023 został wybrany Wojciech Książek – KM Puck.
Delegaci podjęli uchwałę, że Rada Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w kadencji 2018 – 2023 będzie liczyć 45 osób, w tym przewodniczący.
Członkami Rady Sekcji w kadencji 2018 – 2023 zostali wybrani:
- Barbara Bakun-Czyżykowska – KM Puck (zmarła 6 grudnia 2021 r.)
- Tadeusz Bielecki – KM Gdańsk,
- Krzysztof Bigus – KM Chojnice,
- Bożena Brauer – KM Gdańsk,
- Elżbieta Bugajna – KZ Goręczyno,
- Ewa Ceroń-Szmaglińska – KM Starogard Gdański,
- Marzena Chrześcijańska – KM Sztum,
- Joanna Czajkowska – KM Gdańsk,
- Zofia Falgowska – KM Gdynia,
- Piotr Gierszewski – KM Gdańsk,
- Michał Gurowski – KM Kościerzyna,
- Zdzisława Hacia – KM Gdynia,
- Barbara Kamińska – KM Powiat Tczewski,
- Renata Kamińska – KM Gdańsk,
- Agnieszka Kempa – KM Pruszcz Gdański,
- Anna Kiraga – KM Żukowo,
- Janusz Kitowski – KM Czersk,
- Tomasz Klimczak – KZ Rusocin (do 31 sierpnia 2021 r.),
- Anna Kocik – KM Gdańsk,
- Hanna Kowalewska-Minkiewicz – KM Gdańsk (do 30 czerwca 2021 r.),
- Alina Kreft – KM Reda,
- Sławomir Lejk – KM Pruszcz Gdański,
- Aleksandra Lewicka – KM Szkoły Artystyczne Wybrzeża,
- Joanna Lewna-Winnicka – KM Tczew,
- Alicja Olszewska – KM Tczew,
- Mirosława Papke – KM Rumia,
- Iwona Puchalska – KM Gdańsk,
- Ewa Rocławska – KM Wejherowo,
- Izabela Rułkowska – KM Kolbudy,
- Rafał Skrzypiński – KZ Kuratorium,
- Tomasz Szczotka – KM Nowy Dwór Gdański (do 1 września 2021 r.),
- Dorota Szewczyk – KM Gdynia,
- Ludwika Szpunar – KZ Wejherowo,
- Agnieszka Szwejkowska-Kulpa – KM Gdynia (do 31 sierpnia 2021 r.),
- Elżbieta Śliwińska – KM Sopot,
- Aleksandra Turowska – KM Brusy,
- Grażyna Urbanowicz – KM Kwidzyn,
- Aleksandra Werra – KM Lębork,
- Maciej Werra – KM Chojnice,
- Jolanta Wichrowska – KM Starogard Gdański,
- Piotr Wojciechowski – KM Wejherowo,
- Janina Zawadzka – KM Malbork,
- Ewa Zielińska – KM Przywidz,
- Piotr Zielke – KM Kartuzy,
- oraz Wojciech Książek – KM Puck (przewodniczący Sekcji).
Delegaci podjęli również uchwałę, że Komisja Rewizyjna w kadencji 2018 – 2023 będzie liczyć 5 osób.
Dokonano wyboru Komisji Rewizyjnej Sekcji. W jej skład weszli:
- Zdzisław Brzeziński – KM Kościerzyna,
- Agnieszka Chaberek – KM Gdańsk,
- Małgorzata Gackowska – KM Gdynia,
- Piotr Gwit – KM Gdańsk,
- Teresa Szulc – KM Gdańsk.
Po ukonstytuowaniu się członkowie KR Sekcji na przewodniczącego wybrali Zdzisława Brzezińskiego, a na jego zastępcę Agnieszkę Chaberek.
Rada Sekcji dokonała wyboru Prezydium Sekcji. W jego skład, oprócz przewodniczącego Sekcji weszły: Barbara Kamińska (zastępca przewodniczącego Sekcji), Anna Kocik (zastępca przewodniczącego i skarbnik Sekcji), Hanna Minkiewicz (sekretarz Sekcji), BożenaBrauer i Maciej Werra (członkowie Prezydium).
Skróty:
– KM – Komisja Międzyzakładowa
– KZ – Komisja Zakładowa