Komunikat – XI edycji Funduszu Stypendialnego im. NSZZ „Solidarność”

Stypendia m. in. z Gdańska, Gdyni, Sopotu, Wejherowa, Rumi, Kościerzyny, Dziemian, Wąglikowic, Kartuz, Goręczyna, Chojnic, Brus-Lubni, Starogardu Gd., Tczewa, Kolbud, Pruszcza Gd.

Kapituła Funduszu Stypendialnego „Solidarność” informuje, że podczas uroczystości z okazji obchodów 33. rocznicy zawarcia Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność” oraz 25 rocznicy strajków z 1988 roku, które odbędą się w dniu 31 sierpnia 2013 r. w Gdańsku – w ostatniej części konferencji w Sali BHP Stoczni Gdańskiej, ok. godz. 14.00, nastąpi wręczenie stypendiów uczniom (40 stypendia, jedenasta edycja, łącznie – 451) oraz podziękowań darczyńcom Funduszu Stypendialnego NSZZ „Solidarność”.

Fundusz Stypendialny NSZZ „Solidarność” powstał przy Zarządzie Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” w 2003 roku. Od 2010 roku stał się częścią działalności Pomorskiej Fundacji „Edukacja i Praca”. Co roku po 2 stypendia są przeznaczone dla szkół w Wąglikowicach im. NSZZ „Solidarność” i w Łęgowie im. Bohaterów Grudnia 1970. W skład Kapituły Funduszu wchodzą: Stefan Gawroński, Anna Kocik, Renata Tkaczyk i Wojciech Książek (przewodniczący Kapituły).

Celem Funduszu jest wsparcie rodzin niezamożnych, w ich wysiłku stworzenia możliwości rozwoju talentów ich dzieci oraz kontynuowania nauki w wybranych szkołach.  Jest to pierwsza taka inicjatywa w NSZZ „Solidarność”.

 Stypendia wynoszą od 600 do 1200 zł (dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych) brutto (w tym ok. 20% wynika ze zwrotu podatku). Główne kryteria to: wykazane uzdolnienia (np. sportowe, muzyczne, naukowe), średnia ocen min. 4,5 i min. dobra ocena z zachowania, trudna sytuacja finansowa rodziny. Wskazana jest też rekomendacja wychowawcy klasy i ew. stowarzyszeń.

Wpłat środków finansowych na Fundusz dokonują m. in. organizacje związkowe, zakłady pracy i instytucje, osoby prywatne.

Wojciech Książek

(Przewodniczący Kapituły Funduszu)

W 11. edycjach stypendia otrzymali uczniowie z następujących szkół:

Gdańsk: SP nr 8, nr 35, nr 49, nr 50, nr 52, nr 84, Gimnazjum nr 1, nr 2, nr 3, nr 7, nr 8, nr 9, nr 11, nr 13, nr 16, nr 18, nr 20, nr 26, nr 27, nr 28, nr 31, nr 33, nr 44, Gimnazjum Społeczne, LO nr 1, nr 2, nr 3, nr 4, nr 5, nr 6, nr 8, nr 9, nr 12, nr 13, nr 19, Szkoła Muzyczna I i II st., ZSZ nr 10, ZSBO, Technikum Łączności, Liceum Programów Indywidualnych, ZSSiO,

Gdynia: SP nr 47, nr 48, Gimnazjum nr 1, nr 5, nr 8, nr 11, nr 17, nr 18, nr 19, nr 24, LO nr 1, nr 3, nr 6, nr 14, Akademickie LO, Technikum Ekonomiczne, Technikum Hotelarskie, Gimnazjum i Liceum Katolickie,

Sopot: SP nr 5, Gimnazjum Społeczne, LO nr 2,

Słupsk: SP nr 3, Gimnazjum nr 3, LO nr 2, nr 3,

Powiat bytowski: SP w Czarnej Dąbrówce, Gimnazjum w Nakli,

Powiat chojnicki: SP w Leśnie, Gimnazjum w Lubni, w Sławęcinie, Gimnazjum, LO – w Brusach, LO w Czersku, Gimnazjum nr 2, LO nr 2, Technikum nr 2, Technikum Elektryczno-Elektroniczne – w Chojnicach, Gimnazjum w Rytlu,

Powiat gdański: SP – w Cedrach Małych, w Cedrach Wielkich, Gimnazjum,  Zespól Szkół w Łęgowie, w Kolbudach, w Przywidzu, w Cedrach Wielkich, w Straszynie, Gimnazjum nr 2, LO nr 2, Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 – w Pruszczu Gd.,

Powiat kartuski: Gimnazjum w Goręczynie, LO w Żukowie, LP w Sierakowicach, LO nr 1 w Kartuzach,

Powiat kościerski: SP i Gimnazjum w Wąglikowicach, Gimnazjum w Lipuszu, w Wielkim Klińczu, w Dziemianach, w Łubianie, SP nr 2, nr 3, nr 6, Gimnazjum nr 1, nr 3, LO nr 1, nr 2, Technikum nr 1 w Kościerzynie,

Powiat kwidzyński: LO nr 2, Technikum nr 2 w Kwidzynie,

Powiat lęborski: SP nr 8, Gimnazjum nr 1 LO nr 1, Technikum Technologii Żywności – w Lęborku,

Powiat malborski: LO nr 4, ZSP nr 3, Gimnazjum nr 2 – w Malborku, Gimnazjum w Miłoradzu,

Powiat pucki: SP i Gimnazjum w Krokowej, Gimnazjum w Mostach, w Mrzezinie, w Pucku, w Żelistrzewie, LO w Pucku,

Powiat starogardzki: SP  Gimnazjum w Czarnej Wodzie, SP nr 3, Gimnazjum nr 1, nr 3 nr 4, LO nr 1, nr 2, Medyczne Studium Zawodowe, Autonomiczne LO – w Starogardzie Gd., Gimnazjum w Kleszczewie Kościerskim, LP w Owidzu,

Powiat tczewski: SP nr 11, nr 12, Gimnazjum nr 2, nr 3, LO nr 1, nr 4, Katolickie Gimnazjum i LO, Technikum Transportowe – w Tczewie, Gimnazjum – Swarożynie, Gimnazjum nr 1 w Pelplinie, Liceum Katolickie w Pelplinie,

Powiat wejherowski: SP nr 9, Gimnazjum nr 1, nr 2, nr 3, LO nr 1, nr, 2, nr 5, ZSP nr 3, nr 4 – w Wejherowie, SP w Bolszewie, SP nr 10, Gimnazjum nr 4, LO nr 1 – w Rumi, SP w Gościcinie, Gimnazjum – w Bolszewie, w Szemudzie, w Strzepczu.

Wykaz stypendystów – XI edycja – 2013 r.

  1. Kamil Albertyński – absolwent III LO w Gdyni, bardzo dobre wyniki w nauce, finalista Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej – poziom krajowy, wychowawca: Wojciech Tomalczyk, poparcie: Hanna Minkiewicz – wiceprzewodnicząca „S” oświatowej w Gdańsku;
  2. Agnieszka Baczyńska – ukończyła I LO w Starogardzie Gdańskim, bardzo dobre wyniki w nauce, zdobycie Mistrzostwa Polski juniorek w kajakach-polo). Wychowawca: Kazimierz Zieliński, poparcie: Ewa Ceroń-Szmaglińska – przewodnicząca „S” oświatowej w Starogardzie Gdańskim;
  3. Maja Baczyńska – ukończyła z wyróżnieniem Gimnazjum w Czarnej Wodzie, bardzo dobre wyniki w nauce, aktywny udział w życiu szkoły. Wychowawca: Anna Jędrzejewska, poparcie: Ewa Ceroń-Szmaglińska – przewodnicząca „S” oświatowej w Starogardzie Gdańskim;
  4. Monika Balińska – ukończyła z wyróżnieniem Gimnazjum nr 1 w Lęborku, znaczące osiągnięcia w konkursach historycznych, wychowawca: Joanna Nowicka-Młyńska, poparcie: Stanisław Jakonis – przewodniczący „S” oświatowej w Lęborku (2);
  5. Maksymilian Baranowski – ukończył klasę I Gimnazjum w Bolszewie, bardzo dobre wyniki w nauce, udział w programie europejskim dla uczniów przedmiotów ścisłych. Wychowawca: Katarzyna Kruszyńska, poparcie: Danuta Wójcik – przewodnicząca „S” oświatowej w Rumi;
  6. Alicja Bielecka – ukończyła II klasę Gimnazjum nr 4 w Rumi, bardzo dobre wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe (biegi na orientację – poziom międzywojewódzki), wychowawca: Beata Nowak, poparcie: Hanna Minkiewicz – wiceprzewodnicząca „S” oświatowej w Gdańsku, Benedykt Król – prezes  UKS „Siódemka”, Danuta Sosnowska – Stowarzyszenie Miłośników Turystyki „Włóczykij” (4);
  7. Klaudia Bucholc – ukończyła II klasę Gimnazjum w Rytlu, bardzo dobre wyniki w nauce, udział w konkursach wokalnych, wychowawca: Agnieszka Wiecka, poparcie: Janusz Kitowski – przewodniczący „S” oświatowej w Czersku;
  8. Hubert Buchwald – ukończył Gimnazjum nr 2 w Chojnicach, bardzo dobre wyniki w nauce, osiągnięcia w konkursach z przedmiotów ścisłych, laureat konkursów z informatyki i chemii, finalista konkursu z fizyki na poziomie wojewódzkim, wychowawca: Ludmiła Smołuch, poparcie: Maciej Werra – przewodniczący „S” oświatowej w Chojnicach;
  9. Kamila Cieplińska – ukończyła z wyróżnieniem I klasę Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 w Gdańsku, bardzo dobre wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe (tenis stołowy, sprint), wychowawca: Mirosława Lesińska, poparcie: Hanna Minkiewicz – wiceprzewodnicząca „S” oświatowej w Gdańsku;
  10. Jakub Gierowski – ukończył Gimnazjum Katolickie im. Jana Pawła II w Gdyni, znakomite wyniki w nauce, laureat wojewódzkich konkursów z matematyki i fizyki, wychowawca: Magdalena Wąsik-Kowalska, poparcie: ks. prof. Wojciech Cichosz – Dyrektor Szkoły;
  11. . Joanna Hanć – ukończyła klasę II LO nr I w Pruszczu Gdańskim i klasę V Szkoły Muzycznej II stopnia w Gdańsku, duże osiągnięcia muzyczne (konkursy krajowe – wiolonczela), wychowawca: Małgorzata Hajderek, poparcie: Leszek Kaufmann – dyrektor Szkoły Muzycznej i dr Anna Sawicka – nauczyciel wiolonczeli;
  12. Karolina Jakubowska – ukończyła Gimnazjum nr 3 w Starogardzie Gdańskim, znakomite wyniki w nauce, osiągnięcia w pływaniu, wolontariat szkolny, wychowawca Igor Czaskowki, poparcie: Sławomir  Koziczkowski –  z-ca przewodniczącego  KZ „S” w Destylarni Sobieski w Starogardzie Gd. i Zdzisław Czapski – Oddział NSZZ „S” w Starogardzie Gd.;
  13.  Aleksandra Janta – ukończyła z wyróżnieniem II LO w Sopocie, działalność w wolontariacie, instruktorka ZHR, wychowawca: Paweł Lęcki, poparcie: Marzena Krefta – przewodnicząca „S” w Urzędzie Miasta Gdynia (3);
  14. Katarzyna Janta – ukończyła II klasę Gimnazjum nr 19 w Gdyni, znakomite wyniki w nauce, aktywny udział w życiu szkoły, wychowawca: Barbara Majcher, poparcie: Marzena Krefta – przewodnicząca „S” w Urzędzie Miasta Gdynia (3);
  15. Michał Jasiński – ukończył I klasę Technikum nr 11 w Gdańsku, bardzo dobre wyniki w nauce, aktywnie działa na rzecz szkoły, wychowawca: Monika Łańcucka, poparcie: Zbigniew Sikorski– przewodniczący „S” w Spółdzielni Mleczarskiej Polmlek-Maćkowy (7);
  16. Weronika Jatkowska – ukończyła II klasę Gimnazjum nr 3 w Starogardzie Gdańskim, znakomite wyniki w nauce, wolontariat, osiągnięcia recytatorskie (poziom krajowy) wychowawca: Łukasz Wiśniewski, poparcie: Leszek Świeczkowski i Karolina Alfut – przewodniczący i zastępczyni KZ „S” w Polpharmie SA w Starogardzie Gd. i Zdzisław Czapski – kierownik Oddziału NSZZ „S” w Starogardzie Gd., Andrzej Sarnowski – dyrektor szkoły;
  17. Stanisław Kalwasiński – ukończył Gimnazjum nr 16 w Gdańsku, bardzo dobre wyniki w nauce, aktywny udział w życiu szkoły, wolontariat, wychowawca: Monika Wójcik, poparcie: Marek Klas – przewodniczący „S” PKP Energetyka – Zakład Północny (2);
  18. Teresa Kapica – ukończyła I klasę Gimnazjum nr 24 w Gdyni, znakomite wyniki w nauce, osiągnięcia w łyżwiarstwie figurowym, wychowawca: Agnieszka Czepulonis, poparcie: Paweł Flejszar – przewodniczący „S” oświatowej w Pruszczu Gd., Mirosław Gabryś – trener GKS „Stoczniowiec” Gdańsk (2);
  19. Kamila Kaźmierowska – ukończyła Gimnazjum nr 18 w Gdańsku, bardzo dobre wyniki w nauce (średnia 5,5), aktywnie działa w drużynie harcerek ZHR „Zielona Arka Noego”, wychowawca: Julita Stefaniak, poparcie: Krzysztof  Roczkowski – przewodniczący „S” w Centrum Techniki Okrętowej w Gdańsku, (3).
  20. Paweł Kreński – ukończył II klasę Gimnazjum nr 3 w Kościerzynie, bardzo dobre wyniki w nauce, trenuje piłkę nożną w klubie „Santana” w Wielkim Klińczu, wychowawca: Joanna Pobłocka, poparcie: Andrzej Pufelski i Jadwiga Maszka – „S” w ZOZ-ie w Kościerzynie, Józef Rymsza – kierownik Oddziału „S” w Kościerzynie (3);
  21. Magdalena Kryszewska – ukończyła LO nr I w Kartuzach, bardzo dobre wyniki w nauce, członek „Orkiestry Dętej Łapalice”, wychowawca: Magdalena Lewna, poparcie: Zenon Palubitzki „S” KPEWiK w Kartuzach oraz Józef Cybula i Piotr Jereczek – Prezes i sekretarz Stowarzyszenia Młodzieżowej Orkiestry Dętej Łapalice;
  22. Patrycja Lorkowska – ukończyła II klasę Gimnazjum nr 31 w Gdańsku, bardzo dobre wyniki w nauce, wolontariat, trenuje kolarstwo w klubie „Cartusia” Kartuzy, wychowawca: Ewa Chmielowiec, poparcie: Tadeusz Kornowski – przewodniczący „S” w ZKM Gdańsk Sp. z o.o. (2);
  23. Weronika Lorkowska – ukończyła I klasę LO w Darłowie, bardzo dobre wyniki w nauce, wolontariat, osiąga wysokie wyniki w kolarstwie MTB i torowym, wychowawca: Edyta Resil, poparcie: Tadeusz Kornowski – przewodniczący „S” w ZKM Gdańsk Sp. z o.o. (2);
  24. Barbara Łukowicz – ukończyła I klasę Gimnazjum w Lubni, bardzo dobre wyniki w nauce, finalistka ogólnopolskiego konkursu polonistycznego, wychowawca: B. Narloch, poparcie: Aleksandra Turowska – przewodnicząca „S” oświatowej w Brusach;
  25. Bartłomiej Nosiński – ukończył I klasę Technikum nr 2 w Chojnicach, znakomite wyniki w nauce, aktywny udział w życiu szkoły, wychowawca: Joanna Kierska, poparcie: Anna Zagórska – przewodnicząca „S” Zakładach Porcelany Stołowej LUBIANA (2) i dr Jan Klepin – dyrektor szkoły (2);
  26. Dawid Nosiński – ukończył Technikum nr 2 w Chojnicach, bardzo dobre wyniki w nauce, osiągnięcia w pływaniu, konkursach ekologicznych, wychowawca: Kamil Trzebiatowski, poparcie: Anna Zagórska – przewodnicząca „S” Zakładach Porcelany Stołowej LUBIANA;
  27. Weronika Patalon – ukończyła LO nr III w Gdańsku i szkołę muzyczną II st. w Gdańsku (klasa skrzypiec), bardzo dobre wyniki w nauce, duże osiągnięcia muzyczne, wychowawca: Wanda Gronberska oraz Joanna Szmit-Macidłowska – szkoła muzyczna, poparcie: Hanna Minkiewicz i Paweł Drobnik – „S” oświatowa w Gdańsku (2);
  28. Beata Pniewska – ukończyła LO nr 2 w Starogardzie Gdańskim, znakomite wyniki w nauce, wychowawca: Hanna Jędrzejczyk, poparcie: Benedykt Kerlin – przewodniczący „S” w Fabryce Mebli Okrętowych FAMOS Sp. z o.o., który w uzasadnieniu pisze o rodzicach: „Ich dewizą jest człowiek i wartości, to szacunek dla innych ludzi z uszanowaniem ich godności”. (2);
  29. Mateusz Pulczyński – ukończył II klasę LO nr IV w Wejherowie, bardzo dobre wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe w biegach przełajowych, długodystansowych, lekkoatletyce i piłce ręcznej, wychowawca: Anna Kunz, poparcie: Barbara Czyżykowska – przewodnicząca „S” oświatowej w Pucku oraz Ewa Nikel – dyrektor szkoły;
  30. Barbara Rekowska – ukończyła I klasę Gimnazjum w Dziemianach, znakomite wyniki w nauce, działalność w wolontariacie, wychowawca: Jarosław Ginta, poparcie: Anna Zagórska – przewodnicząca „S” w Zakładach Porcelany Stołowej „LUBIANA” S.A. oraz Józef Rymsza – kierownik Oddziału „S” w Kościerzynie (3);
  31. Joanna Rekowska – ukończyła Gimnazjum w Dziemianach, znakomite wyniki w nauce (w tym z egzaminów zewnętrznych – na poziomie 90-100%), aktywny udział w życiu szkoły – poczet sztandarowy, wolontariat, sukces w konkursie: „Poznajemy parki krajobrazowe Polski”, wychowawca: Joanna Turzyńska, poparcie: Anna Zagórska – przewodnicząca „S” w Zakładach Porcelany Stołowej „LUBIANA” S.A. oraz Józef Rymsza – kierownik Oddziału „S” w Kościerzynie (4);
  32. Miłosz Sawicki – ukończył Gimnazjum nr 18 w Gdyni, znakomite wyniki w nauce i w egzaminach zewnętrznych, aktywny udział w życiu szkoły oraz harcerstwie i wolontariacie, sukcesy w konkursach historycznych i geograficznych oraz sportowych na poziomie wojewódzkim, uzyskał tytuł Najlepszego Absolwenta, wychowawca: Ewa Faka, poparcie: Andrzej Gogola – dyrektor szkoły (2);
  33. Bartosz Sieńkowski – ukończył II klasę Gimnazjum  Katolickiego w Tczewie, znakomite wyniki w nauce, aktywny udział w życiu szkoły, laureat konkursów historycznych, plastycznych, wychowawca: Anna Siudem-Kopka, poparcie: Marek Nagórski – kierownik Oddziału „S” w Tczewie, Andrzej Bogucki, Bogumiła Niemcow – „S” w ENERGA-OPERATOR – Oddział  Gdańsku (3);
  34. Weronika Sobiecka – ukończyła II klasę Gimnazjum w Nakli k. Bytowa, bardzo dobre wyniki w nauce, aktywny udział w życiu szkoły, wychowawca: Irena Wolska, poparcie: Anna Zagórska – przewodnicząca „S” przy zakładach porcelany Stołowej LUBIANA, dyrektor Gimnazjum -  Jan Pyrcha i ks. proboszcz Stefan Flisikowski za działalność w scholi i jako lektor w kościele parafialnym (2);
  35.  Agnieszka Stawińska – ukończyła I LO w Starogardzie Gdańskim, bardzo dobre wyniki w nauce (świetne z matematyki na egzaminie zewnętrznym), wychowawca: Wiesława Górska, poparcie: Ewa Ceroń-Szmaglińska – przewodnicząca „S” oświatowej w Starogardzie Gd.;
  36. Karolina Stawińska – ukończyła Gimnazjum nr 1 w Łomiankach, bardzo dobre wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe – koszykówka – na poziomie krajowym,  wychowawca: E. Dzieniszewska, poparcie: Ewa Ceroń-Szmaglińska – przewodnicząca „S” oświatowej w Starogardzie Gd. i dyr. szkoły – Małgorzata Pelczarska;
  37. Dominika Szwaba – ukończyła I LO w Kartuzach, bardzo dobre wyniki w nauce, znakomite z egzaminu maturalnego z matematyki, działalność w wolontariacie: Kartuskie Hospicjum Domowe – CARITAS,  wychowawca: Magdalena Lewna, poparcie: Kazimierz Waldowski – przewodniczący „S” w Porcie Gdynia (4);
  38. Maciej Wysocki – ukończył II LO w Kwidzynie, bardzo dobre wyniki w nauce (szczególnie język angielski – 100% na maturze), aktywnie uczestniczył w życiu szkoły, wychowawca: Justyna Kozłowska, poparcie:  Anna Kocik i Anna Zawistowska – „S” oświatowa w Gdańsku, która w uzasadnieniu napisała: „Sądzę, że środki finansowe przekazane na ich naukę będą wykorzystane w sposób właściwy i pozwolą młodym, inteligentnym ludziom rozwijać się z pożytkiem dla nich i społeczności, w której żyją”;
  39. Marta Zielonka – ukończyła II klasę Gimnazjum nr 1 w Starogardzie Gdańskim, bardzo dobre wyniki w nauce, trenuje siatkówkę w klubie UK Libero MOS Stargard. Gd. i osiąga sukcesy na poziomie kraju, aktywnie uczestniczy w życiu szkoły, wychowawca: Ewa Błażyńska, poparcie: Leszek Sintek – prezes klubu UKS „Libero” i ks. proboszcz Janusz Lipski doceniający udział w chórze „Adalbertus”;
  40. Patrycja Żmuda – ukończyła II klasę Gimnazjum w Nakli k. Bytowa, bardzo dobre wyniki w nauce, aktywny udział w życiu szkoły, wychowawca: Irena Wolska, poparcie: Anna Zagórska – przewodnicząca „S” przy zakładach porcelany stołowej LUBIANA oraz dyrektor Gimnazjum – Jan Pyrcha.

Uczniowie ze szkół w Łęgowie i Wąglikowicach otrzymają stypendia w innym terminie – podczas obchodów imienia patronów:

41. Monika Sulewska – ukończyła I klasę Gimnazjum w Łęgowie, bardzo dobre wyniki w nauce, aktywny udział w życiu szkoły, osiągnięcia sportowe: TAEKWON-DO ITF, wychowawca: Marzena Flejszar, poparcie: Paweł Flejszar -przewodniczący „S” oświatowej w Pruszczu Gdańskim;

42. Natalia Turska – ukończyła Szkołę Podstawową im. Ofiar Grudnia’70 w Łęgowie, bardzo dobre wyniki w nauce, aktywny udział w życiu szkoły, wychowawca: Małgorzata Żurańska, poparcie: Paweł Flejszar -przewodniczący „S” oświatowej w Pruszczu Gdańskim;

43. i 44. Uwaga: 2 stypendia otrzymają także uczniowie z Wąglikowic – szkoły noszącej imię NSZZ „Solidarność”.

 Wykaz Darczyńców Funduszu Stypendialnego

(stan na 18 sierpnia 2013 r. – XI edycja)

  • Zarząd Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” (po raz 11),
  • Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” w Gdańskiej Stoczni Remontowej im. marszałka J. Piłsudskiego (11),
  • Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” Politechniki Gdańskiej (11),
  • Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w Stoczni Remontowej SHIPBUILDING SA (była Gdańska Stocznia Północna) (11),
  • Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA w Starogardzie Gdańskim (11),
  • Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Szkół Artystycznych Wybrzeża – Gdańsk (11),
  • Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Chojnicach (11),
  • Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Gdańsku (11),
  • Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Gdyni (11),
  • Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Kościerzynie (11),
  • Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Pucku (11),
  • Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Starogardzie Gdańskim (11),
  • Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Tczewie (11),
  •  Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” OPEC sp. z  o.o. w Gdyni (10),
  • Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” Spółdzielni Mleczarskiej „POLMLEK-MAĆKOWY” SA Gdańsk (10),
  • Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Rumi (10),
  •  Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” w Stoczni Marynarki Wojennej w Gdyni (9),
  • Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Pruszczu Gdańskim (9)
  • Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Wejherowie (9),
  •  Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Brusach (9),
  •  Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” (8),
  • Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Stoczni Remontowej „Nauta” Gdynia (8),
  •  Oddział NSZZ „Solidarność” w Kościerzynie – wspólne wpłaty kilku KM: Muzeum –Wdzydze Kiszewskie, KM NZOZ w Kościerzynie, KM ELBUD w Owśnicach, KZ PUD-M w Kościerzynie (8),
  •  Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” Portu Gdynia (7),
  • Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” RADMOR S.A. w Gdyni (7),
  • Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Czersku (7),
  • Redakcja „Magazynu ZRG” (7),
  •  Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” PKP, Zakład Linii Kolejowych w Gdańsku (6),
  • Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” GPEC sp. z  o.o. w Gdańsku (6),
  • Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Biura Zarządu Regionu Gdańskiego (6),
  • Chińsko – Polskie Towarzystwo Okrętowe SA CHIPOLBROK w Gdyni (6),
  • Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w Urzędzie Miasta Gdynia (6),
  • Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” przy Zakładzie Porcelany Stołowej „LUBIANA” (6),
  •  Koncern Energetyczny ENERGA SA w Gdańsku (5);
  • Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Goręczynie (5),
  • Zakłady Mleczarskie POLMLEK-MAĆKOWY SA – Gdańsk (5),
  • Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Lęborku (4),
  • Spółdzielnia Inwalidów im. H. Derdowskiego w Chojnicach (4),
  •  Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” w ENERGA-OPERATOR SA – Oddział w Gdańsku (3),
  • Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pomorskiej Spółki Gazownictwa  sp. z o.o. Oddział  Zakład Gazowniczy Gdańsk (3),
  • Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Niesłyszących w Wejherowie (3),
  •  Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” HYDROBUDOWA – Gdańsk (2),

 Stocznia Remontowa SHIPBUILDING w Gdańsku,

  • Organizacja Podzakładowa NSZZ „Solidarność” w operatorze Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Oddział w Gdańsku
  • Komisja Międzyzakładowa Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Malborku,

 oraz darczyńcy indywidualni:

Alicja i Krzysztof Adamczykowie, Bożena Brauer, Elżbieta i Zdzisław Brzezińscy, Adam Chmielecki, ks. Wojciech Cichosz, Krzysztof Dośla, Piotr Duda, Elżbieta Działoszewska, Barbara i Stefan Gawroński,  Urszula i Ryszard Grycner, Michał Gurowski, Zdzisława i Zbigniew Haciowie,  Ludwik Jakubek, Adam Jaśkowski,

Elżbieta i Krzysztof Jędrzejczykowie, Mirosław Kamieński, Barbara Kamińska, Anna Kocik, Adam Krawiec,  Wojciech Książek, Katarzyna i Jan Kulasowie,  Małgorzata i Ryszard Kuźmowie,  Aleksandra i Mirosław Lewiccy, Iwona i Edward Lipkowscy, Ewa Łowkiel, Gabriela i Jerzy Martyńscy, Ewa i Piotr Mikołajczykowie, Hanna Minkiewicz, Iwona Pawlaczyk,  Jan Szewczyk, Renata Tkaczyk, Danuta i Waldemar Uziakowie, Ryszarda Wąsowska, Anna i Tomasz Wieccy, Grażyna Wiśniewska, Danuta Wójcik, Elżbieta Zydek, Jacek Żalikowski.

Komunikat. Pobierz PDF:…>>
Download PDF
Powrót Drukuj stronę