15 września 2018 r. daliśmy czerwoną kartkę Pani Minister.

Czerwona kartka oznacza, że przebrała się miarka. Nauczyciele powiedzieli DOŚĆ.

Brak satysfakcjonujących podwyżek wynagrodzeń, wydłużenie ścieżki awansu zawodowego z 10 do 15 lat, obligatoryjna ocena pracy dokonywana co 3 lata w oparciu o liczne, bardzo wygórowane kryteria, nadal istniejące godziny karciane, to powody przygotowania czerwonej kartki dla Pani Minister. Już w maju podczas WZD Krajowej Sekcji delegaci postawili votum nieufności wobec Pani Minister. Międzyregionalną Sekcję Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” z siedzibą w Gdańsku reprezentowali związkowcy z komisji w: Brusach, Chojnicach, Czersku, Gdańsku, Gdyni, Goręczynie, Kolbudach, Kwidzynie, Pucku, Sopocie, Starogardzie Gdańskim, Tczewie (placówki ponadgimnazjalne) i Wejherowie. Na pikietę wyruszyły wypełnione po brzegi 4 autokary i 3 mikrobusy. Z całego kraju, wszystkich regionów przyjechali związkowcy a także osoby niezrzeszone, by wyrazić swoje niezadowolenie z degradacji zawodu nauczyciela. Delegację protestujących przyjęła Pani Minister obiecując przekazanie postulatów Panu Premierowi Morawieckiemu i dalsze negocjacje.
Czekamy teraz na efekty tych działań.