Stypendyści – rok 2009

Przyznane stypendia – rok 2009

 

  1. Maciej Ambrosiewicz – klasa V Szkoły Podstawowej nr 47 w Gdyni, bardzo dobre wyniki w nauce (średnia 5,5), wychowawca: Sylwia Kołacka, poparcie: Zdzisława Hacia – przewod. „S” oświatowej w Gdyni;
  2. Anna Archacka – klasa VI Szkoły Podstawowej nr 80 w Gdańsku, znakomite wyniki w nauce, wzorowy uczeń, poparcie: dyrektor Marzena Sztygar oraz Iwona Orszulak – przewod. „S” w BOMI w Gdynia;
  3. Alicja Bielecka – klasa V Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi, znakomite wyniki w nauce (średnia 5,5), wychowawca: Małgorzata Braszak-Biernacka, poparcie: Hanna Kowalewska-Minkiewicz – wiceprzewod. „S” oświatowej w Gdańsku;
  4. Anna Czesława Bowżyk – ukończyła LO nr II w Słupsku, znakomite wyniki w nauce (tak świadectwo jak i egzamin maturalny), finalistka centralnej Olimpiady Ekonomicznej, znajomość języka angielskiego, włoskiego, niemieckiego, wychowawca: Piotr Ziółkowski, poparcie: Tadeusz Grubich – przewod. „S” w ZRG Gdańsk (II);
  5. Agnieszka Dargacz – klasa I Gimnazjum nr 1 w Kościerzynie, świetne wyniki w nauce, aktywny udział w życiu szkoły (konkursy regionalne, ekologiczne), poparcie: Joanna Łącka – wychowawca oraz Kazimierz Stoltmann – przewod. „S” oświatowej w Kościerzynie i Józef Rymsza – kierownik Oddziału „S” w Kościerzynie (II);
  6. Ewa Dzierżak – ukończyła Gimnazjum nr 28 w Gdańsku, osiągnięcia sportowe (koszykówka), działalność charytatywna, wychowawcy: Marcin Leszczyński, wcześniej Elżbieta Goczyła, poparcie: Hanna Minkiewicz – wiceprzewod. „S” oświatowej w Gdańsku (II);
  7. Magdalena Gierszewska – ukończyła LO nr IV w Malborku, bardzo dobre wyniki w nauce, wychowawca: Grzegorz Naklicki, poparcie: Zbigniew Jezierski – przewodniczący „S” w Cukrowni Malbork;
  8. Błażej Grzyb – klasa II Gimnazjum w Wąglikowicach, bardzo dobre wyniki w nauce, aktywny udział w życiu szkoły, wychowawca: Małgorzata Uchman, poparcie: Józef Rymsza – Kierownik Oddziału NSZZ „Solidarność” w Kościerzynie (2);
  9. Michał Jasiński – ukończył Szkołę Podstawową nr 17 w Gdańsku, znakomite wyniki w nauce, wzorowy uczeń, wychowawca: Lidia Kądziołka, poparcie: Zbigniew Sikorski – przewod. „S” Spółdzielni Mleczarskiej Polmlek-Maćkowy (III);
  10. Iwona Jereczek – klasa I Technikum nr 2 w Chojnicach, bardzo dobre wyniki w nauce, wychowawca: Mirosława Wilipała, poparcie: Jerzy Kulas – przewod. „S” przy Zakładach Porcelany Stołowej „Lubiana” S.A. i Józef Rymsza – kierownik Oddziału „S” w Kościerzynie;
  11. Angelika Knitter – ukończyła Szkołę Podstawową w Leśnie, znakomite wyniki w nauce, aktywny udział w życiu szkoły, wychowawca: Sylwia Chełmowska-Malich, poparcie: Aleksandra Turowska – przewod. „S” oświatowej w Brusach;
  12. Natalia Korkuć – klasa I Technikum Ekonomicznego w Elblągu, bardzo dobre wyniki w nauce, poparcie: Monika Oszwa – wychowawca oraz Krzysztof Żmuda – przewod. „S” w Stoczni Północnej (II);
  13. Michał Kosznik – klasa V SP w Wąglikowicach im. NSZZ „Solidarność”, znakomite wyniki w nauce, aktywny udział w życiu szkoły, wychowawca: Jolanta Murglin, poparcie: Józef Rymsza – Kierownik Oddziału NSZZ „Solidarność” w Kościerzynie (2);
  14. Arleta Lemecha – klasa II Gimnazjum nr 2 w Gdańsku, bardzo dobre wyniki w nauce, wychowawca: Elżbieta Stańczyk, poparcie: Krzysztof Żmuda – przewod. „S” w Stoczni Północnej (III);
  15. Joanna Lubocka – ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia w Gdańsku (instrument: obój), bardzo dobre wyniki w nauce, wychowawca: Danuta Irzabek, poparcie: Hanna Minkiewicz – wiceprzewod. „S” oświatowej w Gdańsku (IV);
  16. Magdalena Lubocka – klasa X LO nr I w Gdańsku oraz klasa IV Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gdańsku, bardzo dobre wyniki w nauce (z przedmiotów muzycznych średnia 5,6), osiągnięcia w konkursach skrzypcowych i innych, wychowawca: Hanna Lauer i wcześniej Maria Barabasz, poparcie: Hanna Minkiewicz– wiceprzewod. „S” oświatowej w Gdańsku (III);
  17. Aleksandra Majkowska – klasa I Gimnazjum nr 3 w Gdańsku, bardzo dobre wyniki w nauce, wychowawca: Jadwiga Mosakowska, poparcie: Zbigniew Sikorski – przewod. „S” Spółdzielni Mleczarskiej Polmlek-Maćkowy (II);
  18. Mateusz Małek – klasa II LO nr V w Gdańsku-Oliwie, bardzo dobre wyniki w nauce, wychowawca: Joanna Rześniowiecka, poparcie: Bożena Brauer, Gabriela Soból – „S” oświatowa w Gdańsku;
  19. Zuzanna Matyjasik – klasa VI Szkoły Podstawowej w Mikołajkach Pomorskich, bardzo dobre wyniki w nauce, aktywny udział w życiu szkoły, wychowawca: Andrzej Borucki, poparcie: Krzysztof Żmuda – przewod. „S” w Stoczni Północnej;
  20. Agnieszka Maria Mazur – klasa I Gimnazjum nr 26 w Gdańsku, bardzo dobre wyniki w nauce, aktywnie działa na rzecz szkoły, wychowawca: Agnieszka Wietecha, poparcie: Zbigniew Sikorski – przewod. „S” w Spółdzielni Mleczarskiej Polmlek-Maćkowy;
  21. Eliza Nowakowska – klasa I Gimnazjum w Swarożynie, bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, wychowawca: Violetta Szwed, poparcie: Roman Gałęzewski – przewod. „S” w Stoczni Gdańskiej;
  22. Jan Ochociński – ukończył Szkołę Podstawową nr VI w Kościerzynie, bardzo dobre wyniki w nauce, trenuje piłkę ręczną (KS SOKÓŁ Kościerzyna), wychowawca: Ewa Kuźma, poparcie: Kazimierz Stoltmann – przewod. „S” oświatowej Ziemi Kościerskiej oraz Józef Rymsza – kierownik Oddziału „S” w Kościerzynie;
  23. Arkadiusz Pelpliński – ukończył Gimnazjum w Wąglikowicach, bardzo dobre wyniki w nauce, aktywny udział w życiu szkoły, trenuje piłkę nożną, wychowawca: Małgorzata Grzyb, poparcie: Józef Rymsza – Kierownik Oddziału NSZZ „Solidarność” w Kościerzynie oraz Halina Lemańczyk – dyrektor szkoły;
  24. Daniel Peta – klasa II LO nr 2 w Wejherowie, bardzo dobre wyniki w nauce, dodatkowe osiągnięcia w koszykówce, wychowawca: Barbara Frey, poparcie: przewod. Kazimierz Waldowski – „S” w Porcie Gdynia;
  25. Jakub Radzewicz – klasa I LO nr I w Starogardzie Gdańskim, duża aktywność społeczna, działalność dziennikarska, wychowawca: Adam Brunke, poparcie: Ewa Ceroń-Szmaglińska – przewod. „S” oświatowej w Stargardzie Gd.;
  26. Katarzyna Ratajczyk – klasa I Szkoły Mistrzostwa Sportowego nr 1 w Gdańsku, bardzo dobre oceny oraz osiągnięcia sportowe w klubie AZS-AWFiS Gdańsk (bieg na 200 m), działalność charytatywna, poparcie: Wiesława Herman – wychowawca, Anna Sękowska – trener, Bożena Brauer i Hanna Minkiewicz – „S” oświatowa w Gdańsku,
  27. Robert Rudnik – klasa III LO nr II w Chojnicach, bardzo dobre wyniki w nauce, wychowawca: Michał Markowski, poparcie: Wiesław Ostaszewski – przewod. „S” w firmie POLIPOL Chojnice oraz Bogdan Tyloch – kierownik Oddziału „S” w Chojnicach (II);
  28. Bartosz Sieńkowski – klasa V Szkoły Podstawowej nr 11 w Tczewie, znakomite wyniki w nauce, aktywny udział w życiu szkoły (recytacje, konkursy), poparcie: Michał Doliński – wychowawca oraz Bogumiła Niemcow, Andrzej Bogucki – przewod. „S” w ENERGA_OPERATOR SA Oddział w Gdańsku;
  29. Marta Sobolewska – ukończyła Gimnazjum w Kolbudach, osiągnięcia wokalne – wojewódzkie i ogólnopolskie, gra na gitarze, wychowawca: Leszek Wojciechowski, poparcie: Izabela Rułkowska – przewod. „S” oświatowej w Kolbudach (II);
  30. Kamil Stobiecki – klasa II Gimnazjum nr 13 w Gdańsku, bardzo dobre wyniki w nauce, trenuje piłkę ręczną, wychowawca: A. Zelant, poparcie: „S” w BOMI S.A oraz Piotr Zelant – trener OKS „CONRAD” Gdańsk;
  31. Karolina Sylka – klasa I Gimnazjum w Łubianie, bardzo dobre wyniki w nauce, wychowawca: Magdalena Gańska, poparcie: Jerzy Kulas – przewod. „S” przy Zakładach Porcelany Stołowej „Lubiana” S.A. i Józef Rymsza – kierownik Oddziału „S” w Kościerzynie;
  32. Marta Szpilman – klasa I Akademickiego LO nr I w Gdyni, dobre wyniki w nauce, wychowawca: Piotr Nagornik, poparcie: Elżbieta Meger – przewod. „S” przy Urzędzie Miasta w Gdyni;
  33. Dominika Szwaba – klasa II Gimnazjum w Goręczynie, znakomite wyniki w nauce (średnia 5,78), poparcie: M. Jaskulska – wychowawca, Ewa Tusk – przewod. „S” oświatowej w Goręczynie;
  34. Katarzyna Tarasiuk – ukończyła Gimnazjum nr 11 w Gdyni, znakomite wyniki w nauce oraz podczas egzaminów końcowych (łącznie 91 na 100 punktów), aktywny udział w życiu szkoły – wolontariat, wychowawca: Katarzyna Zamkowska, wcześniej Halina Dedach, poparcie: Monika Kończyk i Zdzisława Hacia – przewod. „S” oświatowej w Gdyni (II);
  35. Weronika Turzyńska – ukończyła Gimnazjum nr 5 w Gdyni, znakomite wyniki w nauce (średnia 5,8), aktywny udział w życiu szkoły, wychowawca: Alicja Milisiewicz-Szulc, poparcie: Mirosław Kamieński – przewod. „S” w Stoczni Marynarki Wojennej w Gdyni (II);
  36. Klaudia Urbanek – klasa III Gimnazjum nr 2 w Pruszczu Gdańskim, znakomite wyniki w nauce (średnia 5,68), wychowawca: Elżbieta Kucharska, poparcie: Eugeniusz Radniecki, Romuald Dunst – przewod. „S” w Skanska SA – Oddział w Gdańsku-Pruszczu Gd. (IV);
  37. Katarzyna Wiatr – ukończyła Gimnazjum w Wielkim Klińczu, znakomite wyniki w nauce, aktywny udział w życiu szkoły, poparcie: Grażyna Wołodzin – dyr. szkoły, Andrzej Pufelski – przewod „S” w Zespole Opieki Zdrowotnej w Kościerzynie oraz Józef Rymsza – kierownik Oddziału „S” w Kościerzynie (II);
  38. Jakub Wiczyński – klasa I Gimnazjum nr 1 w Starogardzie Gdańskim, ukończył Szkołę Muzyczną I stopnia (klasa fortepianu), bardzo dobre wyniki w nauce, aktywny udział w życiu szkoły, wychowawca, Ewa Błażyńska, wcześniej Emilia Lewandowska, poparcie: Ewa Ceroń-Szmaglińska – przewod. „S” oświatowej w Starogardzie Gd. (II);
  39. Weronika Wiśniewska – klasa II Gimnazjum w Żelistrzewie, znakomite oceny, jeździ do szkoły muzycznej w Gdyni, poparcie: Z. Anisimowicz – wychowawca, Barbara Czyżykowska – przewod. „S” oświatowej w Pucku;
  40. Katarzyna Julia Zachara – ukończyła Gimnazjum w Kolbudach, wybitne wyniki w nauce, szkoła muzyczna (klasa fletu), aktywny udział w życiu szkoły, wychowawca: Marzenna Seroczyńska, poparcie: Izabela Rułkowska – przewod. „S” oświatowej w Kolbudach (II);
  41. Wiktoria Zalewska – ukończyła Szkołę Podstawową nr 40 w Gdyni, bardzo dobre wyniki w nauce, poparcie: Joanna Golec – wychowawca, Bożena Klińska – wiceprzewod. ”S” w BOMI w Gdyni;
  42. Kazimierz Zdzitowiecki – ukończył Gimnazjum w Bolszewie, bardzo dobre wyniki w nauce, aktywny udział w życiu szkoły oraz osiągnięcia w biegach przełajowych, wychowawca: Bożena Reszke, poparcie: Mirosław Kamieński – przewod. „S” w Stoczni Marynarki Wojennej w Gdyni (II);
  43. Agnieszka Żmudzka – ukończyła Gimnazjum nr 7 w Gdańsku, znaczące wyniki w chodzie sportowym, wychowawca: Elżbieta Krawczykiewicz, wcześniej: Anna Pawełczuk i pedagog Bogumiła Tyszkiewicz, poparcie: Henryk Kamoń i Romuald Dunst – przewod. „S” w Skanska SA – Oddział w Gdańsku (Pruszczu Gd.) oraz Stanisław Lange – dyr. KL Lechia Gdańsk (III);
  44. Tomasz Żmudzki – klasa III w Zespole Szkół Budownictwa Okrętowego (technikum) w Gdańsku, osiągnięcia krajowe i wojewódzkie w chodzie sportowym w klubie LECHIA Gdańsk, wychowawca: Małgorzata Gurgul, poparcie: Henryk Kamoń i Romuald Dunst – przewod. „S” w Skanska SA – Oddział w Gdańsku (Pruszczu Gd.), Stanisław Lange – dyr. KL Lechia Gdańsk (II);

               

Download PDF
Powrót Drukuj stronę