Związkowcy z SM Maćkowy przy grobie ks. Jerzego

W dniach 9 i 10 lipca 2016 r. służbę przy grobie bł. księdza Jerzego Popiełuszki pełnili przedstawiciele Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” SM Polmlek-Maćkowy: Zbigniew Sikorski, Mirosław Kirol, Henryk Kuchta oraz Grzegorz Panasiuk.

popieluszko_smmackowy

Przypominamy, że regionalnym koordynatorem służb w Regionie Gdańskim NSZZ „S” jest Krzysztof Żmuda. Informacja o wolnych terminach i kontakt dla chętnych: tel. 502 193 048.

– Zapraszam do udziału w realizacji postanowień Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ „S” we Wrocławiu w 2010 r., który przyjął apel o kontynuację służb przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Szczególnego wymiaru nasze zobowiązania nabrało po nadaniu przez papieża Franciszka patronatu księdza Jerzego dla naszego Związku. W Regionie Gdańskim NSZZ „S” jest zorganizowanych kilka grup, które sukcesywnie pełnią tą zaszczytną służbę, niektóre nawet dwa razy w roku. Przynajmniej raz w roku powinniśmy wypełnić nasze zobowiązanie wobec tego, który za nas oddał życie. Jestem przekonany, że w najbliższym czasie nasz patron zostanie ogłoszony świętym. Powinniśmy wykazać, że w pełni zasługujemy na to szczególne wyróżnienie – apeluje Krzysztof Żmuda.

Z przygotowanego przez przewodniczącego KM NSZZ „S” w Remontowa Shipbuilding raportu wynika, że w 2015 r. związkowcy z Regionu Gdańskiego NSZZ „S” 18 razy pełnili służbę przy grobie swojego patrona w parafii św. Stanisława Kostki. W działanie zaangażowało się łącznie 131 osób (w tym 64 po raz pierwszy, a 14 dwukrotnie w ciągu roku) z organizacji „S” w Stoczni Remontowa Shipbuilding SA (dwukrotnie), Porcie Gdańsk (dwukrotnie), Stoczni Gdańsk SA (dwukrotnie), ZF Polpharma, SM Polmlek Maćkowy, Podmiotu Leczniczego „Copernicus”, Stoczni Marynarki Wojennej, Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego, a także z Sekcji Oświaty i Wychowania Regionu Gdańskiego, Oddziału NSZZ „S” w Chojnicach, Regionalnej Komisji Rewizyjnej, Regionalnej Sekcji Emerytów i Rencistów, Koła Emerytów i Rencistów w NSZZ „S” oraz Bractwa Oblatów Św. Brygidy w Gdańsku (dwukrotnie).

– Od 2010 roku służbę przy grobie naszego patrona pełniło już 205 osób. Na 2016 rok zaplanowaliśmy służbę w 17 terminach.

Download PDF
Powrót Drukuj stronę