Związkowcy z Polpharmy przy grobie błogosławionego księdza Jerzego

– Z godziny na godzinę odczuwaliśmy jak napełnia nas pozytywna energia. To wszystko za sprawą naszego duchowego przewodnika ks. Jerzego Popiełuszki. Cały ten czas odczuwaliśmy jego obecność wśród nas – tak służbę przy grobie Kapelana „Solidarności” relacjonuje Karolina Alfut z Organizacji Międzyzakładowej Zakładów Farmaceutycznych Polpharma SA.

starogard2

Związkowcy ze starogardzkiej Polhparmy już po raz piąty zaciągnęli wartę przy grobie kapelana „Solidarności”. 24-godzinną służbę od 18 do 19 czerwca pełnili: Karolina Alfut, Alicja Kortas, Tomasz Jatkowski, Andrzej Gołąbiewski, Wojciech Rajkowski.

– Na długo pozostanie w naszej pamięci. Po burzliwej nocy stolica przywitała nas piękna słoneczną pogodą. Tłumy pielgrzymów, unoszący się zapach kwiatów i drzew to obraz, który towarzyszył nam przez całą służbę przy grobie księdza Jerzego – wspominają związkowcy i zapewniają, że wrócą tu w przyszłym roku.

Co roku z Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” kilkudziesięciu związkowców poświęca swój wolny czas, aby upamiętnić patrona „Solidarności”.

– W 2017 roku zarezerwowanych jest dla naszego Regionu 17 terminów służb przy grobie błogosławionego księdza Jerzego. Na część z nich zgłosili się chętni z organizacji związkowych m.in. Oświaty, Portu Gdańskiego, Stoczni Gdańskiej i Polpharmy. Wolne terminy to: 27 stycznia,25 lutego, 5 marca, 27 maja , 17 czerwca, 15 lipca, 11 listopad, 2 grudnia. Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby pełnić tę zaszczytną służbę – mówi Krzysztof Żmuda, regionalny koordynator służby przy grobie błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.

Download PDF
Powrót Drukuj stronę