Zbigniew Sikorski odznaczony przez ministra rolnictwa

Honorową odznakę „Zasłużony dla rolnictwa” przyznaną przez ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela otrzymał Zbigniew Sikorski, przewodniczący Krajowej Sekcji NSZZ „Solidarność” Przemysłu Mleczarskiego, Spirytusowego i Koncentratów Spożywczych, jednocześnie członek Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „S”. Okazją do wręczenia wyróżnienia był jubileuszowy kongres Sekretariatu Przemysłu Spożywczego NSZZ „S” 7–8 października 2016 r. w Miętnem na Mazowszu. W ten sposób związkowcy z „S” przemysłu spożywczego obchodzili 25 rocznicę powstania sekretariatu.

Traktuję to jako wyróżnienie osobiste, ale także docenienie działalności całej sekcji. W swojej pracy często spotykamy się z rolnikami, na przykład tymi, którzy są właścicielami spółdzielni mleczarskich. Współpracujemy we wspólnym interesie i dla dobra społeczeństwa, tak aby dostarczać bezpieczny i zdrowe produkty mleczarskie – mówi Zbigniew Sikorski, który od 39 lat pracuje w przemyśle spożywczym (najpierw mięsnym, obecnie mleczarskim). Sikorski od 1980 r. należy do „Solidarności”, jest przewodniczącym KZ NSZZ „S” w Spółdzielni Mleczarskiej Polmlek-Maćkowy. Ponadto od 2002 r. działa w Krajowej Sekcji NSZZ „S” Przemysłu Mleczarskiego, Spirytusowego i Koncentratów Spożywczych, najpierw jako delegat, członek Komisji Rewizyjnej i sekretarz, a od 2005 r. jako przewodniczący. Jest także wiceprzewodniczącym Rady Sekretariatu Przemysłu Spożywczego. Udziela się w europejskim ruchu związkowym w branży spożywczej.

Podczas jubileuszu 25-lecia „S” spożywców oznakami ministra rolnictwa zostali wyróżnieni także Jerzy Dziobek i Waldemar Sobkowicz z Krajowej Sekcji Przemysłu Cukierniczego, Młynarskiego i Piekarniczego oraz  Krzysztof Suchecki z Krajowej Sekcji Pracowników Przemysłu Mięsnego, Drobiarskiego i Tłuszczowego.

ACH

fot. A. Chmielecki
Download PDF
Powrót Drukuj stronę