Zbierali podpisy i przekonywali

6 sierpnia członkowie Regionalnej Sekcji Młodych NSZZ „Solidarność” przeprowadzili zbiórkę podpisów pod projektem Ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele.

Zdjęcia: Martyna Werra

 

Próby przekonania do poparcia projektu w wielu przypadkach łączyły się z żywą dyskusją. Podpisywały się osoby w różnym wieku, ale członków sekcji szczególnie ucieszyły liczne głosy poparcia wśród młodzieży. – Wielu młodych ludzi wyrażało chęć poparcia projektu ustawy. Zgadzali się, że pracownicy handlu powinni mieć prawo do odpoczynku i spędzenia czasu z rodziną. Jednak nie brakowało też negatywnych reakcji. W takich sytuacjach trzeba było dyskutować w merytoryczny sposób. Niektórzy sądzili na przykład, że praca w niedzielę jest po prostu kwestią umówienia się z pracodawcą. Niestety, zdarzały się też pojedyncze przypadki agresji słownej – opowiadał Patryk Sobiecki, przewodniczący Regionalnej Sekcji Młodych NSZZ „Solidarność”.

Tego samego dnia odbywał się Jarmark św. Dominika, dzięki czemu w południe w okolicach Głównego Miasta znalazło się wielu ludzi. Licznych turystów ucieszyła informacja, że podpisywać mogą się osoby z całej Polski.

Młodym działaczom pomagał Robert Jacyno, przewodniczący Komisji Oddziałowej NSZZ „Solidarność” w Jeronimo Martin’s Dystrybucji S.A. Przewodniczący Jacyno nie tylko osobiście zebrał wiele podpisów, ale też udzielał członkom sekcji cennych rad. Zaproponował im na przykład, by zmieniać miejsce zbiórki, co umożliwiło dotarcie do różnych odbiorców.

MarWer

Download PDF
Powrót Drukuj stronę