Witamy w „Solidarności”!

Nowa organizacja naszego Związku powstała w Delphi Poland S.A. w Gdańsku. Do „S” należy już 125 pracowników, Kolejne osoby, spośród blisko ośmiusetosobowej załogi, deklarują chęć wstąpienia do „S”.

– „Solidarność” jest najbardziej rozpoznawalnym związkiem zawodowym. Naszym celem jest ochrona miejsc pracy i dbałość o zakład pracy. Nie mamy wątpliwości, że w związku zawodowym będziemy mogli skuteczniej zadbać o prawa pracownicze. Co prawda firma jest stabilna, ale w czasach przenoszenia miejsc pracy do krajów z rynków wschodzących powinniśmy mieć wiedzę i stały kontakt z zarządem firmy. Mamy profesjonalny zespół pracowników, którzy są też świadomi zagrożeń, jakie niesie ze sobą współczesna gospodarka – mówi Agnieszka Łowicka, przewodnicząca Tymczasowej Komisji Zakładowej NSZZ „S” w Delphi Poland w Gdańsku.

Koncern ma swoją główną siedzibę w stanie Michigan i posiada ponad sto zakładów produkcyjnych oraz 33 centra techniczne. Gdański zakład wytwarza przełączniki dla producentów samochodów.

– W USA, jak i na całym świecie, „Solidarność” jest znana, co ma też dla nas znaczenie. Zarząd wie, czym jest nasz Związek, jaką ma historię i cele – dodaje Łowicka.

Download PDF
Powrót Drukuj stronę