Uniwersytet w Poznaniu poprawia wymogi przetargowe na prospołeczne

NSZZ „Solidarność” dziękuje władzom Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu za szybką reakcję. Po interwencji Związku i fundacji CentrumCSR uczelnia zmieniła wymogi przetargowe w kwestii zatrudnienia pracowników.

Wczoraj informowaliśmy o „żółtej kartce” dla Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu za to, że w pięciu kolejnych zamówieniach publicznych na roboty budowlane nie wymaga zatrudniania na podstawie umowy o pracę.

Dzisiaj rektor prof. UAM dr hab. Andrzej Lesicki przesłał do Komisji Krajowej pismo z zapewnieniem, że dokumentacja przetargowa została zmieniona i pojawił się w niej wymóg zatrudnienia przez wykonawcę i podwykonawcę pracowników na podstawie umowy o pracę.

– Takie sytuacje bardzo nas cieszą. Dzięki naszej akcji wzrasta stosowanie rozwiązań prospołecznych w zamówieniach publicznych – komentuje Sylwia Szczepańska z Biura Eksperckiego „Solidarności” – W tym konkretnym przypadku dodatkowe wrażenie robi błyskawiczna reakcja rektora uczelni. Jak widać żółte kartki działają!

Zobacz pismo rektora UAM prof. UAM dr hab. Andrzej Lesickiego

hd

Źródło: Dział Informacji KK

 

Download PDF
Powrót Drukuj stronę