Szkolenia dla pracowników Flextronics

Rozwój Związku i rokowania zbiorowe były głównymi tematami szkolenia członków NSZZ „Solidarność” we Flextronics International Poland w Tczewie, które odbyło się 16–18 marca w Jastrzębiej Górze. To element nowej strategii rozwoju zakładowej organizacji związkowej, wdrażanej przez komisję zakładową.

DSC_0886

– Planujemy intensyfikację udziału członków naszej organizacji w szkoleniach oferowanych przez Region Gdański. Dotyczy to zarówno członków komisji zakładowej, jak i szeregowych związkowców. Działalność związkowa nie może się ograniczać do zapłacenia składki i biernego oczekiwania na efekty. Wszyscy muszą się zaangażować, a do tego potrzeba specjalistycznej wiedzy. Poza tym na szkoleniach można lepiej poznać siebie i swoich kolegów, sprawdzić, kto ma predyspozycje do różnych działań – wyjaśnia Wojciech Kleina, od niedawna nowy przewodniczący KZ NSZZ „S” we Flextronics International Poland.

Flextronics to jeden z największych pracodawców na Pomorzu. Firma funkcjonuje w Tczewie od 2000 r. na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zatrudnia kilka tysięcy osób. Zakładowa organizacja związkowa „S” istnieje ponad 10 lat, liczy 730 członków.

ACH

fot. T. Grubich

 

Download PDF
Powrót Drukuj stronę