Odwołany protest głodowy w Operze Bałtyckiej

Odwołano decyzję o proteście strajkowym w Operze Bałtyckiej, który miał się zacząć w poniedziałek 21 marca. Decyzja nie jest jednak ostateczna.

– W sobotę doszło do spotkania kandydata na dyrektora Opery Bałtyckiej Warcisława Kunca i marszałka Mieczysława Struka. Nasze dalsze kroki uzależniamy od wyników tej rozmowy – poinformował Krzysztof Rzeszutek, wiceprzewodniczący „Solidarności” w Operze Bałtyckiej i wiceprzewodniczący Regionalnej Sekcji Kultury i Środków Masowego Przekazu NSZZ „Solidarność” Regionu Gdańskiego.

Wczoraj przed premierą „Czarnej maski” Pendereckiego rozłożono na widowni ulotki z informacją, że pracownicy domagają się podwyżki.

– Przede wszystkim domagamy się 200 zł podwyżki, która została uzgodniona z dotychczasowym dyrektorem Opery Bałtyckiej Markiem Weissem, a która została wstrzymana przez Urząd Marszałkowski, ale przypominamy także, że od stycznia 2014 r. jesteśmy w sporze zbiorowym z pracodawcą walcząc o 30 procentowe podwyżki wynagrodzeń – tłumaczy Krzysztof Rzeszutek.

zola

Download PDF
Powrót Drukuj stronę