Śpiewam moją sztukę. Zapraszamy na wystawę malarki i rzeźbiarki Barbary Ur-Piwarskiej

Już od 26 października można oglądać wystawę prac – rzeźba, malarstwo, collage – znanej gdańskiej malarki i rzeźbiarki Barbary Ur-Piwarskiej, zaprzyjaźnionej z gdańską „Solidarnością”.

Oryginalność, absurd, rzeźby pomieszane i wywrócone w różne strony, a jedyne ważne uczucie to miłość. Te ginące ptaki to niekoniecznie ptaki, to odczucia i uczucia, piękno piękna i piękno bólu. Łobuzerskie wywrócenie poziomów dla zaznaczenia oczywistego przecież stanu człowieka i wszelkiej rzeczy, w zależności od miejsca, w którym jest – zewnętrznie i wewnętrznie…

Barbara Piwarska w latach 1964-1970 studiowała na Wydziale Malarstwa w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku, gdzie obroniła dyplom. Od lat 70. mieszkała ze swoim mężem, Andrzejem Piwarskim – również artystą malarzem – w Niemczech w Essen, następnie w Berlinie. W latach 1976–1980 gość-docent w Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Münster (RFN) – pracownia projektowania rzeźbiarskiego w ceramice. Od 1993 roku wraz z mężem współorganizowała Międzynarodowe Sympozja Artystów „Tuchomie” w Tuchomiu koło Bytowa. Obecnie mieszka na zmianę w Gdańsku i w Berlinie.

Od roku 1970 miała ponad 120 indywidualnych wystaw w Polsce, Szwecji, Niemczech, Norwegii, Luksemburgu, Hiszpanii i Holandii. Od roku 1965 uczestniczy w ponad 200 wystaw zbiorowych w Polsce, Niemczech, Francji, Luksemburgu, Norwegii, Holandii i Szwecji.

Zapraszamy do Galerii Świętojańskiej: Gdańsk, ul. Świętojańska 68, czynne pn-pt godz. 9-15.

Benefis (otwarcie wystawy) miało miejsce 25 października o godz. 18.

Download PDF
Powrót Drukuj stronę