„Solidarność” w TVP: zwolnić Tomasza Lisa!

Zakładowa „Solidarność” w Telewizji Polskiej protestuje przeciwko dalszej współpracy z Tomaszem Lisem. To reakcja na emisję programu „Tomasz Lis na żywo” w ostatni poniedziałek, w którym – jak oceniają związkowcy – doszło do podważenia wiarygodności TVP SA.

Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” przesłała do prezesa TVP Juliusza Brauna swój stanowczy protest. – To rażące naruszenie art. 21 Ustawy o radiofonii i telewizji oraz podważenie wiarygodności Telewizji Polskiej – czytamy w liście związkowców do prezesa. Sprawa dotyczy cytowania w programie „Tomasz Lis na żywo” fałszywych wpisów w portalu społecznościowym Twitter, które rzekomo miały być tam umieszczone przez córkę kandydata na prezydenta Andrzeja Dudy, Kingę. Dodajmy, że do tego samego programu Tomasz Lis zaprosił trójkę gości – ale tylko takich, którzy popierają Bronisława Komorowskiego.

– Do dnia dzisiejszego Komisja Zakładowa NSZZ „S” TVP SA starała się unikać oceny naszego produktu, jakim jest program telewizyjny, ale tak drastyczne naruszenie norm etyki dziennikarskiej zmusza nas do postawienia wniosku o natychmiastowe zakończenie współpracy TVP SA z Panem Tomaszem Lisem – napisali związkowcy z telewizyjnej „Solidarności”.

„Solidarność” uprzedza, że brak reakcji na jej apel, będzie oznaczał działanie na szkodę telewizji. – Tu chodzi o wiarygodność firmy, którą Pan reprezentuje.

Źródło: Dział Informacji KK

 

Download PDF
Powrót Drukuj stronę