„Solidarność” upomniała się o człowieka

Mszą świętą w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy i świętego Piotra Rybaka w Gdyni pracownicy i związkowcy z NSZZ „Solidarność” Portu Gdynia uczcili 35 rocznicę powstania naszego Związku. Eucharystię wspólnie odprawili proboszcz ojciec Eugeniusz Leśniak i ojciec Edward Pracz, europejski koordynator Duszpasterstwa Ludzi Morza.

23 sierpnia do kościoła ojców redemptorystów oprócz związkowców przybyli przedstawiciele zarządu firmy, samorządowcy, poczty sztandarowe i członkowie gdyńskich organizacji związkowych, Zarząd Regionu reprezentował zastępca przewodniczącego Roman Kuzimski. W homilii ojciec Edward Pracz mówił o potrzebie odwagi w życiu człowieka, a nawiązując do 35 rocznicy powstania naszego Związku przypomniał, że to właśnie „Solidarność” upomniała się o człowieka. – Dzięki „Solidarności” żyjemy w wolnym kraju. Bycie chrześcijaninem to wolny i świadomy wybór. Jest to wyzwanie także dla tożsamości NSZZ „Solidarność”, czy jej członkowie będą się kierować dewizą, czy ważne jest to, co człowiek będzie miał, czy ważniejsze jest, co może dać drugiemu człowiekowi. – mówił duszpasterz Ludzi Morza.

Z uwagi na uczestnictwo we mszy świętej marynarzy pochodzących z Indii, których statek cumuje właśnie w gdyńskim porcie, część liturgii odbyła się w języku angielskim.

Download PDF
Powrót Drukuj stronę