„Solidarność” przeciw nagonce na gdańską radną – stanowisko Zarządu Regionu Gdańskiego

Prezydium Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” przyjęło 10 czerwca stanowisko w sprawie Pani Anny Kołakowskiej i Pani Jolanty Kwiatkowskiej-Reichel. Chodzi o sprawę nagonki na gdańską radną, na co dzień nauczycielkę historii w Szkole Podstawowej nr 65, oraz dyrektorkę tej placówki. Anna Kołakowska jest krytykowana za sprzeciw wobec nadania jednej z gdańskich szkół imienia Tadeusza Mazowieckiego oraz protest przeciwko tzw. marszowi równości, który kilkanaście dni zorganizowały w Gdańsku środowiska mniejszości seksualnych. Z kolei dyrektor Jolant Kwiatkowskiej-Reichel krytykowana jest za wsparcie podległej sobie nauczycieli. Przyjmując swoje stanowisko Prezydium ZRG NSZZ „S” wsparło podobne działania oświatowej „S” w Gdańsku sprzed kilku dni.

Stanowisko Prezydium ZRG NSZZ „Solidarność” 

w sprawie Pani Anny Kołakowskiej i Pani Jolanty Kwiatkowskiej-Reichel

Prezydium Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” wyraża sprzeciw wobec działań lokalnych władz względem Pani Anny Kołakowskiej – radnej Miasta Gdańska, nauczycielki historii w Szkole Podstawowej nr 65 w Gdańsku oraz Pani Jolanty Kwiatkowskiej-Reichel, dyrektora SP 65.

W pełni popieramy stanowisko wyrażone w Liście otwartym Prezydium Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Gdańsku.

Odbywająca się od kilku dni publiczna nagonka na radną za wyrażone poglądy oraz na jej przełożoną, która odważyła się nie brać w tej nagonce udziału, przypomina czasy, które bezpowrotnie minęły. Oczekujemy zaprzestania polityki zastraszania osób wyrażających inne poglądy.

Gdańsk  10.06.2015 r.

Bogdan Olszewski

sekretarz Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „S”

 

Download PDF
Powrót Drukuj stronę