Solidarni z Ukrainą

Krew córek i synów narodu, to najdroższa krew i nie da się wytłumaczyć żadnymi okolicznościami jej przelania – napisali członkowie Prezydium Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” w liście do ukraińskich związkowców.

 

Gdańsk, 21.02.2014 r.

Koleżanki i Koledzy, pracownicy, związkowcy Ukrainy!

Pragniemy w imieniu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” przesłać Wam wyrazy żalu i współczucia z powodu śmierci dziesiątków młodych ludzi zabitych w ciągu ostatnich dni.

Tu, na polskim Wybrzeżu, ciągle żywa jest pamięć o zamordowanych robotnikach przez komunistyczną władzę w Grudniu 1970 roku i później – w dniach stanu wojennego.

Krew córek i synów narodu, to najdroższa krew i nie da się wytłumaczyć żadnymi okolicznościami jej przelania. Wielki myśliciel polskiego narodu ksiądz Piotr Skarga już kilkaset lat temu powiedział, że „w konflikcie władza – lud, rację ma zawsze lud”.

Wierzymy, że społeczeństwo Ukrainy będzie mogło w sposób demokratyczny wyrazić i realizować swoje potrzeby i marzenia. Wierzymy, że winni ostatnich zbrodni zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

Ufamy, że już niedługo razem będziemy mogli budować naszą wspólną europejską rzeczywistość.

Bogdan Olszewski
Sekretarz ZRG NSZZ „Solidarność”

Download PDF
Powrót Drukuj stronę