Siedem zasad emerytalnych. Kampania „Godny wybór” trwa

Od pierwszego października 2017 roku wchodzi w życie przywrócony wiek emerytalny. To finał pięcioletniej batalii „Solidarności”, która po podwyższeniu wieku emerytalnego w maju 2012 roku przez PO-PSL zapowiedziała, że doprowadzi do cofnięcia tej fatalnej decyzji.

Warto przypomnieć, że przez te pięć lat „Solidarność” zorganizowała referendum, pod którym zebrała ponad 2,5 mln podpisów, organizowała protesty, kampanie społeczne, a w konsekwencji przyczyniła się do zmiany władzy. To dzięki tej zmianie przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego (60 dla kobiet i 65 dla mężczyzn) staje się faktem.

Od 1 października każdy uprawniony będzie miał możliwość podjęcia własnej decyzji o momencie przejścia na emeryturę. To istota nowych rozwiązań, wokół których nawarstwiło się wiele fałszywych informacji. Dlatego NSZZ „Solidarność” wspólnie z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Kancelarią Prezydenta oraz Zakładem Ubezpieczeń Społecznych rozpoczęła kampanię społeczno-informacyjną „Godny wybór. Przywrócenie wieku emerytalnego”.

Siedem zasad, o których należy pamiętać w związku z powrotem do niższego wieku emerytalnego, to: 

1. Moja emerytura – mój wybór.

2. Emerytura to prawo, nie obowiązek

3. Sprawdź zanim wybierzesz

4. Emerytura – wybieram świadomie

5. Bezpieczna prawa do emerytury

6. Emerytura zabezpieczona finansowo

7. Polityka rodzinna wzmacnia emerytury

Czytaj więcej

Zobacz relację z konferencji „Godny wybór” w Gdańsku

Źródło: solidarnosc.org.pl

 

Download PDF
Powrót Drukuj stronę