Sekcja Służby Zdrowia: Będą zmiany

Zmiany w służbie zdrowia oraz nowelizacja prawa pracy to główne tematy pierwszego w tym roku posiedzenia Regionalnej Sekcji Służby Zdrowia NSZZ „Solidarność” Regionu Gdańskiego, które odbyło się 13 stycznia w siedzibie gdańskiej „S”.

 

Spotkanie przedstawicieli organizacji związkowych reprezentujących pracowników służby zdrowia z naszego Regionu rozpoczęła Irena Jenda, przewodnicząca RSSZ NSZZ „Solidarność”, która krótko podsumowała działalność sekcji w ubiegłym roku. – W 2015 roku udało się utworzyć dwie nowe organizacje związkowe w Wojewódzkim Centrum Onkologii oraz w Regionalnym Ośrodku Psychiatrii Sądowej – mówiła szefowa „Solidarności” służby zdrowia. Przypomniała ona również udział członków Związku z naszego regionu w manifestacji, która odbyła się w październiku ubiegłego roku w Warszawie.

O zmianach w służbie zdrowia planowanych przez ministra Konstantego Radziwiłła poinformowała zebranych Katarzyna Zimmer-Drabczyk z Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, członkini Społecznej Rady Służby Zdrowia. Omówiła ona między innymi tryb wprowadzania podwyżek dla położnych i pielęgniarek. – Nie negujemy samych podwyżek, ale na wynagrodzenia w służbie zdrowia należy spojrzeć całościowo – mówiła Katarzyna Zimmer-Drabczyk. Przedstawiła ona również założenia ustawy dotyczącej refundacji leków dla osób powyżej 75 roku życia, aneksowania umów dla podmiotów leczniczych oraz projektu ustawy o działalności leczniczej.

W drugiej części spotkania członkowie sekcji zapoznali się ze zmianami w prawie pracy, które wejdą w życie w 2016. Krótkie szkolenie poprowadził Przemysław Sąpór z Działu Szkoleń Regionu Gdańskiego.

Download PDF
Powrót Drukuj stronę