Sekcja Młodych zaprasza na szkolenie

Zebranie Rady Regionalnej Sekcji Młodych NSZZ „Solidarność” zdominował temat planowanego szkolenia stacjonarnego.

Zebrani omówili wstępny plan wydatków Rady Krajowej Sekcji Młodych NSZZ „Solidarność” na 2016 rok. Rozmawiali też na temat szkolenia stacjonarnego, które odbędzie się w dniach 18-20 kwietnia. – Sekcja Młodych ma szkolić liderów swoich organizacji. Liczę na to, że ta kropelka będzie drążyć skałę – mówił przewodniczący Patryk Sobiecki.

Gościem zebrania był Bogdan Olszewski, sekretarz Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”, który wyraził aprobatę dla pomysłu zorganizowania szkolenia. – Wiedza na temat Związku to podstawa – podkreślał.

Innym ważnym tematem, który został poruszony podczas zebrania, była kwestia zwiększenia liczebności sekcji. – Zachęcamy do przyglądania się działaniom Sekcji Młodych. Młodzi z Regionu Gdańskiego na razie skupiają uwagę na szkoleniach, żeby dzięki nabytej wiedzy merytorycznej w przyszłości zastąpić kolegów, którzy przejdą na emeryturę. Zachęcamy wszystkich działaczy i szeregowych członków, którzy nie ukończyli jeszcze 35 lat, do wstępowania w szeregi sekcji – mówił przewodniczący Sobiecki.

Martyna Werra

Download PDF
Powrót Drukuj stronę