„S” na pielgrzymce do Maria Holm w Norwegii

Blisko stuosobowa grupa pielgrzymów z Polski uczestniczyła 21 – 25 sierpnia w 30 Polskiej pielgrzymce do Maria Holm w Norwegii. Byli tam także związkowcy z Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”, a wśród nich poczty sztandarowe ze Stoczni Gdańskiej, Portu Gdańskiego i Stoczni Remontowa Shipbuilding (daw. Stocznia Północna) oraz przedstawiciele Bractwa Oblatów Św. Brygidy. Polską pielgrzymkę organizował Ogólnopolski Komitet Pamięci bł. księdza Jerzego Popiełuszki. W pielgrzymce wzięło także udział rodzeństwo bł. księdza Jerzego.

 

Tradycyjnie od 1985 r. Polską pielgrzymkę do Matki Boskiej w Enebakk organizują Polacy mieszkający i pracujący w Norwegii, którzy w tych dniach jednoczą się z pielgrzymującymi do Jasnogórskiej Matki Boskiej. Od 2005 r. pielgrzymkowy marsz rozpoczynają po mszy św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Askim.

Podczas uroczystej mszy św., która odbyła się 22 sierpnia w kościele św. Olava w Oslo zostały przekazane przez pielgrzymów z Polski na ręce ks. Påla Bratbaka i ks. Dariusza Burasa relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Download PDF
Powrót Drukuj stronę