Rada Krajowa Sekcji Pracowników Cywilnych MON NSZZ „S” o sytuacji w zakładach podległych resortowi

19 czerwca 2017 r. w Warszawie odbyło się posiedzenie Rady Krajowej Sekcji Pracowników Cywilnych MON NSZZ ”Solidarność”.

Omówiono sytuację pracowników i najważniejsze problemy występujące w zakładach i jednostkach podległych Ministrowi Obrony Narodowej. Związkowcy zapoznali się z relacją z rozmów z resortem (prowadzonych od początku marca) w sprawie podwyżki płac w br., a także z negocjacji na temat zmian w Ponadzzakładowym Układzie Zbiorowym Pracy dla sfery budżetowej MON. Odnośnie realizowanych podwyżek płac wskazano na potrzebę  rozliczenia  wydatkowanych  środków w br.  oraz  uzgodnienie wysokości i zasad planowanych okolicznościowych wypłat jednorazowych.

Ponadto NSZZ Solidarność przedstawił postulat niezbędnej potrzeby podwyżki płac na lata 2018-2019  o  co  najmniej  7 proc.  dla tej grupy pracowników.

Szczegółowo  omówiono  sytuację  w  WZL Nr 1 SA/Oddział Dęblin, WZL Nr 2  SA w Bydgoszczy, WZE SA w Zielonce  i  w WZInż. SA w Dęblinie,  a także w Stoczni Marynarki Wojennej w Gdyni.

Optymistycznie oceniono sytuację w Rosomak SA – Siemianowice Śląskie. Oddzielnie przedstawiono sytuację w 108 Wojskowym Szpitalu w Ełku i niektórych innych instytucjach.

Postanowiono kontynuować inicjatywę w sprawie spotkania z Zarządem Polskiej Grupy Zbrojeniowej na temat skomercjalizowanych Wojskowych Przedsiębiorstwach Remontowo-Produkcyjnych (WPRP) i spotkania z MON na temat przyszłości 108 Szpitala w Ełku i wojskowej służby zdrowia oraz Stoczni Marynarki Wojennej S.A.

Uchwałą Rady Sekcji w II połowie października br. odbędzie się WZD KS Pracowników Cywilnych MON NSZZ „Solidarność”.

W posiedzeniu Rady Sekcji uczestniczył Jerzy Wielgus, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Służb Publicznych NSZZ „S”.

Download PDF
Powrót Drukuj stronę