Prezydent Duda podziękował wielkiemu NSZZ „Solidarność”

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w pielgrzymce robotników do św. Józefa w Kaliszu, organizowanej 1 maja przez regionalną Solidarność.– Człowiek spędza w pracy jedną trzecią swojego życia. Tam właśnie tworzy wspólnotę ze swoimi kolegami, tworzy wspólnotę z całym swoim zakładem, także z pracownikami – chociażby poprzez związki zawodowe. Związki zawodowe, które dobrze działają i bronią pracowników, są skuteczne, których liderzy uczciwie podchodzą do swoich obowiązków. Właśnie to budowanie wspólnoty pracowników, o których godność oni chcą ze wszelkich sił dbać, jest ich wielkim zadaniem – mówił prezydent Duda.

Podziękował także„wielkiemu Niezależnemu, Samorządnemu Związkowi Zawodowemu „Solidarność” za to, że jest, że zrzesza pracowników, dba o ich interesy”.

– Dziękuję także wszystkim innym związkom zawodowym za to, że dbają o pracowników, że czasem także napomną i pracodawców, i rządzących, aby nie zapominano o sprawiedliwości, bo bez sprawiedliwości nie ma wspólnoty. Żeby nie zapominano o dbałości o sprawy pracownika, nie gubiono jego godności – podkreślił Andrzej Duda.

Download PDF
Powrót Drukuj stronę