Pomóż innym – akcja „Ultrakrew”

Okres Bożego Narodzenia i Nowego Roku to czas, w którym większą uwagę zwracamy na pomoc innym. Jedną z tego typu inicjatyw – swoistej solidarności społecznej z potrzebującymi (w tym konkretnym przypadku – krwi) – jest akcja „Ultrakrew. Każdy ma swój krwioobieg”.

To charytatywny bieg wzdłuż całego polskiego wybrzeża – od Świnoujścia po Piaski na granicy polsko-rosyjskiej na Mierzei Wiślanej – którego celem jest zbiórka funduszy na specjalistyczny sprzęt dla Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, przeznaczonego do ratowania życia w bardzo rzadkiej, ale groźnej chorobie – zakrzepowej plamicy małopłytkowej. Akcja jest organizowana przez grupę wolontariuszy (biegaczy) we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem.

Inicjatywę rozpoczęli przyjaciele i rodzina Asi z Gdańska, która zachorowała nagle na zakrzepową plamicę małopłytkową. Udało się ją uratować, ale potrzeba było do tego osocza krwi aż do 171 osób!

ultrakrew

Innych chorych znajdujących się pod opieką gdańskiego UCK można wesprzeć na kilka sposobów: dołączając do biegu wzdłuż polskiego wybrzeża lub kibicując jego uczestnikom (start 2 stycznia 2017 r. w Świnoujściu, finał 8 stycznia w Piaskach), oddając krew i podając hasło „Ultrakrew”, dokonując przelewu na konto Gdańskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Hematologii i Transplantologii Szpiku w Gdańsku (wpłaty od osób fizycznych) lub Pomorskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża (wpłaty od firm).

Czytaj więcej o akcji

Śledź profil akcji w mediach społecznościowych

Download PDF
Powrót Drukuj stronę