Pomnik w 96 miesięcznicę

10 kwietnia minie 8 lat od katastrofy smoleńskiej, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Od tego czasu, co miesiąc organizowane są marsze i msze św. w intencji ofiar. Podczas 95 miesięcznicy smoleńskiej Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział, że 10 kwietnia 2018 r., czyli równo osiem lat po tragedii, odbędzie się ostatni marsz, ale nie ostatnia miesięcznica. – Msze będą odbywały się nadal. Natomiast to, co nas łączyło przez tyle lat, co było prezentowane co miesiąc i łączyło się z pewnym oczekiwaniem, z pewną nadzieją, to się kończy powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Na placu Piłsudskiego w Warszawie, a dokładnie na terenach zielonych pomiędzy placem a ul. Królewską, powstaje pomnik upamiętniający Ofiary Tragedii Smoleńskiej. Pomimo wielu utrudnień, jakie czynią władze Warszawy, pomnik zostanie odsłonięty właśnie podczas uroczystości 96 miesięcznicy.

W tym roku w Warszawie mają powstać dwa pomniki upamiętniające katastrofę smoleńską. Drugi, poświęcony Lechowi Kaczyńskiemu stanie przed budynkiem Garnizonu Warszawa, naprzeciwko Placu Piłsudskiego. Jego odsłonięcie planowane jest na jesień.

(mig)

Download PDF
Powrót Drukuj stronę