„Polska – moje miejsce, mój kraj”

Koncertem laureatów V Wojewódzkiego Konkursu Muzycznego: „Polska – moje miejsce, mój kraj” rozpoczęło się posiedzenie Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność”, które odbyło się 5 czerwca br. w sali Akwen. 

Kolejny występ laureatów konkursu odbędzie się 6 czerwca br. podczas spotkania sekcji oświatowej „S”.

Nagrody laureatom w kategorii szkół ponadpodstawowych wręczyli ks. prałat Sławomir Decowski, Krzysztof Dośla przewodniczący ZRG oraz członkowie jury konkursu. Wojciech Książek, przewodniczący Sekcji Regionalnej Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Gdańsku podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji konkursu.

Zdjęcia: Wojciech Milewski

Patronat nad konkursem objęło Kuratorium Oświaty w Gdańsku oraz Zarząd Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”.

16 maja 2017 roku odbył się ostatni etap w kategorii muzycznej, do którego zgłosiło udział ponad 400 wykonawców. Jury w składzie: Andrzej Kołakowski, Andrzej Kołodziej, Aleksandra Lewicka i Krzysztof Rzeszutek przyznało nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach.

W kategorii szkół podstawowych nagrody otrzymali:

I MIEJSCE – ADRIANNA KORDOWSKA ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Gdańsku (opiekun – Ilona Orzechowska),

II MIEJSCE – SCHOOL LIFE z Zespołu Szkół w Kiełpinie

(opiekunowie – Grzegorz Laskowski, Szymon Lewandowski),

III MIEJSCE – ZUZANNA POLAŃSKA ze Szkoły Podstawowej w Pogórzu (opiekun – Justyna Krytenko).

 W kategorii szkół ponadpodstawowych nagrody otrzymali:

I MIEJSCE – JOLANTA SAWICKA z Zespołu Szkół w Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku (opiekun – Katarzyna Kruszewska),

II MIEJSCE – ZESPÓŁ ENCORE z I Liceum Ogólnokształcącego w Rumi (opiekun – Joanna Klein-Szalkowska),

II MIEJSCE – ZESPÓŁ PARAFRAZA z I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku (opiekun – Maria Seibert),

III MIEJSCE – DOMINIKA MAJEWSKA z Gimnazjum nr 29 w Gdańsku (opiekun – Bartłomiej Cendrowski).

 Wyróżnienia w kategorii szkół podstawowych otrzymali:

– Martyna Budzisz z Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie (opiekun – Anna Brzezińska),

– Agata Małachowska ze Szkoły Podstawowej nr 65 w Gdańsku

(opiekun – Joanna Witczak-Romanowska),

– Duet w składzie: Maria Hendzel, Karol Mroziński ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Gdyni (opiekun – Katarzyna Kosińska),

– Zespół „Dźwiękoludki” ze Szkoły Podstawowej w Brusach

(opiekun – Marcin Stoltmann),

– Zespół „Accolada” ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi

(opiekun – Krystyna Baranowska),

– Iga Kasperowicz ze Szkoły Podstawowej nr 80 w Gdańsku

(opiekun – Joanna Ciecholewska),

– Zuzanna Kotus ze Szkoły Podstawowej nr 44 w Gdańsku

(opiekun – Małgorzata Szczepańska-Stankiewicz).

 Wyróżnienia w kategorii szkół ponadpodstawowych otrzymali:

– Weronika Walenciak z Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni

(opiekun – Ewa Szwajlik),

– Julia Kuśmierek z Gimnazjum w Kobylnicy

(opiekun – Joanna Janulewicz-Nyc),

– Duet w składzie: Lena Łęcka, Bartłomiej Szpura z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Gdyni (opiekunowie – Katarzyna Doliwa-Dobrowolska, Dariusz Borowski-Krać),

– Marta Wieczorkiewicz z Zespołu Szkół w Chojnicach

(opiekunowie – Grażyna Szumska, Maciej Werra),

– Zespół wokalno-instrumentalny z Gimnazjum nr 2 w Chojnicach

(opiekun – Mirosława Węsierska-Karasiewicz),

– Piotr Sadkowski z Młodzieżowego Domu Kultury w Lęborku

(opiekun – Sylwester Kustusz),

– Patrycja Szymańska z Zespołu Szkół Zawodowych nr 9 w Gdańsku

(opiekun – Renata Kamińska),

– Michalina Karpińska z XV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku

(opiekun – Jolanta Niedźwiecka).

Organizator konkursu – Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Regionu Gdańskiego przyznała wyróżnienie dla:

– Jakuba Popiela z Zespołu Szkół nr 11 (Gimnazjum nr 16) w Gdyni

(opiekun – Wioletta Kurzawa),

– Michała Białka ze Szkoły Podstawowej w Żarnowcu

(opiekun – Bartłomiej Szefke),

– Roksany Białek z Centrum Kultury Gminy w Ustce

(opiekun – Zorza Sędzicka),

– zespołu AGITATO z Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 12 w Gdańsku (opiekun – Ewa Bogusławska),

– Emilii Skwierawskiej z Zespołu Szkół w Lubni (Gimnazjum)

(opiekun – Aleksandra Turowska).

Gratulujemy Nagrodzonym i Wyróżnionym Uczniom i Opiekunom!

Dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MUZYCZNEGO „Polska – moje miejsce, mój kraj”!

Download PDF
Powrót Drukuj stronę