Pikieta w obronie pracownika Jysk

Zarząd Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ „Solidarność” apeluje o poparcie akcji protestacyjnej w obronie bezprawnie zwolnionego z pracy Tomasza Jamrozika, przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Jysk Polska sp. z o.o. i członka Zarządu Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ „Solidarność”.

21 września br. o godz. 11.00 ma rozpocząć się pikieta przed siedzibą Centrum Dystrybucji Jysk przy ulicy Duńskiej 22 w Radomsku. Członkowie Związku chcący wziąć udział w proteście proszeni są o zgłaszanie się do 19 września do Działu Regionalnego Zarządu Regionu w Łodzi, telefonicznie pod numerem 42 67-72-627 lub 42 67-72-628 albo mailowo na adres kontakty.lodz@solidarnosc.org.pl.

Akcja jest popierana przez Komisję Krajową NSZZ „Solidarność”, która w swoim stanowisku podkreśla, że zwolnienie Tomasza Jamrozika łamie ustawę o związkach zawodowych i Konstytucję RP, ponieważ jest przejawem dyskryminacji ze względu na przynależność związkową. Czytamy w nim, że „praktyki stosowane przez Jysk Polska sp. z o.o. są niedopuszczalne. Bulwersuje to tym bardziej, że dzieje się w firmie z Danii, która szczyci się wysokimi standardami przestrzegania praw pracowniczych i związkowych”.

MarWer

 

Download PDF
Powrót Drukuj stronę