Pikieta Opery Bałtyckiej przed Teatrem Wybrzeże

Pracownicy Państwowej Opery Bałtyckiej po raz kolejny przypomnieli o swoich żądaniach dotyczących podwyżek płac. Tym razem pretekstem była gala wręczenia nagród teatralnych Marszałka Województwa Pomorskiego i Prezydenta Miasta Gdańska z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, która się odbyła 4 kwietnia w Teatrze Wybrzeże. Artyści z Opery Bałtyckiej pikietowali przed teatrem w trakcie trwania gali.

– Jesteśmy w sporze zbiorowym od stycznia 2014 roku. Od tego czasu domagamy się 30 procentowej podwyżki płac, a tymczasem zostały przez marszałka województwa pomorskiego nawet wstrzymane wynegocjowane przez nas z dyrektorem wyrównania płac w wysokości 200 zł brutto – mówi Anna Sawicka, koncertmistrz i przewodnicząca „Solidarności” w Państwowej Operze Bałtyckiej. – Ponad dwa tygodnie temu marszałek Mieczysław Struk obiecywał, że zajmie się naszą sprawą i pomoże rozwiązać problem, ale nic się nie dzieje, jest cisza.

Związkowcy pokładają jeszcze nadzieję w negocjatorze, na którego zgodziły się obie strony – związkowcy i Urząd Marszałkowski.

zola

Download PDF
Powrót Drukuj stronę