Pierwsze wyniki wyborów parlamentarnych na Pomorzu

W Gdańsku PiS i PO podzieliły się mandatami – po 5 mandatów poselskich. Do Sejmu wejdą także przedstawiciele Kukiz’15 i Nowoczesnej – po 1 mandacie.

W okręgu gdańskim do Sejmu wejdą Jarosław Sellin i Andrzej Jaworski, Kazimierz Smoliński  Tadeusz Cymański i Jan Kilian z Prawa i Sprawiedliwości.

Z tego samego okręgu mandaty poselskie zdobyli z Platformy Obywatelskiej Adam Korol, Sławomir Neumann, Agnieszka Pomaska, Jerzy Borowczak i Małgorzata Chmiel.

W okręgu gdyńsko-słupskim najwięcej mandatów uzyska Prawo i Sprawiedliwość. Do Sejmu wejdą najprawdopodobniej Dorota Arciszewska-Mielewczyk, Jolanta Szczypińska i Janusz Śniadek oraz Marcin Horała.

Spośród kandydatów Platformy Obywatelskiej do Sejmu najprawdopodobniej wejdą Marek Biernacki i Henryka Krzywonos-Strycharska.

W wyborach do Senatu najwięcej głosów zdobył były minister w kancelarii prezydenta Komorowskiego, czyli Sławomir Rybicki z Platformy Obywatelskiej, który startował z okręgu obejmującego Gdynię i powiat pucki. Zdobył 70 tysięcy głosów.

Na Jerzego Miotke z Prawa i Sprawiedliwości zagłosowało 46 tysięcy osób.

W okręgu Gdańsk mandat senatora przypadł Bogdanowi Borusewiczowi.

Z kolei powiaty gdański, starogardzki i tczewski będzie reprezentował w Senacie Antoni Szymański z PiS.

W Kwidzynie i Malborku senatorem wybrano Leszka Czarnobaja, dotychczasowego senatora PO.

W powiatach słupskim, lęborskim i wejherowskim wygrał i ponownie zostanie senatorem Kazimierz Kleina z Platformy Obywatelskiej. Uzyskał około 36 tysięcy głosów

W powiatach człuchowskim, bytowskim, chojnickim, kościerskim i kartuskim najwięcej głosów zdobył Roman Zaborowski z PO.

ASG

Download PDF
Powrót Drukuj stronę