Paczki nie będą dostarczane w niedziele, szanujmy ten dzień

Poczta Polska wycofała się z dostaw paczek w niedziele, by nie zakłócać miru domowego rodakom – informuje „Rzeczpospolita”.

Poczta Polska dość niespodziewanie wycofała się w tegorocznym przedświątecznym szczycie z dostarczania paczek w niedziele, mimo, że to czas „paczkowego” szczytu. Taką usługę poczta wprowadziła w ubiegłym roku.

 – Z satysfakcją dowiedziałem się o rezygnacji z niedzielnej pracy kurierów Poczty Polskiej. Coraz więcej ludzi i firm rozumie, że niedziela to czas dla domu, dla rodziny, dla Boga – mówił podczas opłatkowego spotkania w Sali BHP Piotr Duda, przewodniczący NSZZ „S”.

Chodzi tu głownie o przesyłki, które zamawiamy online jako prezenty „pod choinkę”. Może ich być ich na 10 dni przed świętami około 10 milionów.

Nasz pocztowy rynek usług odnotował około 40-50 proc. wzrost liczby przesyłek rok do roku.

– Najwięcej takich zamówień, nawet 60–70 proc., jest realizowanych w ostatnich dwóch tygodniach przed Gwiazdką – mówi w „Rz” Paweł Kopeć, dyrektor zarządzający pionem sprzedaży w Poczcie Polskiej.
 – W państwowej spółce twierdzą, że niedziela to czas dla rodzin – czytamy.

 – Nie chcemy zakłócać miru domowego – tłumaczył w gazecie Jerzy Garycki, dyrektor zarządzający pionem operacji logistycznych Poczty Polskiej.
Nie bez znaczenia były też negatywne opinie klientów, którzy nie chcieli, by kurierzy im przeszkadzali w niedzielę.

ASG

 

 

 

 

Download PDF
Powrót Drukuj stronę