Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy już 19-20 września

Marian Król, przewodniczący Regionu Środkowowschodniego NSZZ „Solidarność” zaprasza do udziału w XXXIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Ludzi Pracy. Od ponad trzydziestu lat, w trzecią niedzielę września, ludzie „Solidarności” w skupieniu i modlitwie pielgrzymują do tronu Królowej Polski na Jasnej Górze. Zwyczaj ten zapoczątkował bł. ks. Jerzy Popiełuszko, patron NSZZ „Solidarność”.

„Tegoroczna pielgrzymka jest szczególna dla naszego regionu. To właśnie związkowcy z Lubelszczyzny mają zaszczyt odpowiadać za jej organizację i oprawę. Przygotowywaliśmy się do niej duchowo przez cały rok, uczestnicząc w peregrynacji relikwii naszego błogosławionego patrona.

Pielgrzymując do Jasnogórskiej Pani będziemy dziękować jej za opiekę nad naszym Związkiem. Będziemy prosić o jej wsparcie dla pracowników, ich rodzin oraz dla tych, którzy pracy nie mają, abyśmy w naszej Ojczyźnie mogli godnie pracować i żyć.

Pielgrzymka Ludzi Pracy za każdym razem gromadzi w duchowej stolicy Polski tysiące członków i sympatyków „Solidarności”. Jestem pełen nadziei, że również w tym roku, w dniach 19-20 września, spotkamy się tam wszyscy pod hasłem: Z ochotą serc do Jasnogórskiej Matki Zawierzenia ” – czytamy w zaproszeniu.

plakat pielgrzymka - format jpg

Download PDF
Powrót Drukuj stronę