Nie będzie połączenia szpitali w Pucku i Wejherowie!

Nie będzie połączenia Szpitala Specjalistycznego im. Floriana Ceynowy w Wejherowie ze Szpitalem Puckim. Decyzję w tej sprawie ogłosił 10 listopada na spotkania z pracownikami puckiej placówki starosta pucki Jarosław Białk. Jak powiedział, nowy rząd zapowiedział zmiany w finansowaniu służby zdrowia i władze powiatu chcą dać szansę realizacji nowych rozwiązań. Decyzja ucieszyła pracownikom szpitala, którzy obawiali się utraty pracy lub co najmniej pogorszenia jej warunków (np. konieczność dojazdów do Wejherowa).

Połączeniu obu placówek ochrony zdrowia sprzeciwiała się „Solidarność”. 10 czerwca 2015 r. Prezydium Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” wysłało pismo do starosty powiatu puckiego argumentując, że plan konsolidacji nie gwarantował zapewnienia jakości usług medycznych na wcześniejszym poziomie. Nie zawierał także informacji o kosztach całej, nomen omen, operacji oraz jej wpływu na sytuację pracowników łączonych szpitali. Prezydium ZRG NSZZ „S” obawiało się, że konsolidacja negatywnie wpłynie na trwałość zatrudnienia, warunki pracy i wynagrodzenia w placówkach w Pucku i Wejherowie.

Dobrze, że władza, ta ogólnokrajowa, jak i samorządowa, zaczyna wreszcie słuchać obywateli, pracowników i reprezentatywne organizacje społeczne.

Czytaj także:

„Solidarność” przeciw łączeniu szpitali

„Nie” dla konsolidacji bez gwarancji

Kolejna konsolidacja bez konsultacji

 

 

Download PDF
Powrót Drukuj stronę