Młoda „Solidarność” wybrała władze

18 stycznia członkowie Regionalnej Sekcji Młodych NSZZ „Solidarność” wybrali przewodniczącego, pozostałych członków Rady Sekcji, członków komisji rewizyjnej oraz delegatów na walne zebranie delegatów Krajowej Sekcji Młodych.

sekcja_mlodych

Przewodniczącym został Patryk Sobiecki, który dotychczas pełnił obowiązki tymczasowego przewodniczącego.  – Uważam, że powinniśmy iść w kierunku rozwoju, żebyśmy mogli za kilka lat spotykać się i działać, bo teraz w modzie są liberalne trendy. Nie chcę obiecywać złotych gór, ale chciałbym, żeby nasze spotkania przyniosły efekty w postaci ich odwrócenia – mówił przewodniczący w swojej prezentacji.

Zebranie ustaliło, że oprócz przewodniczącego w skład Rady wejdzie siedem osób. Na członków Rady wybrano: Kamila Kaliszuka, Piotra Krawczyka, Rafała Michelisa, Mateusza Rutkowskiego, Martynę Werrę, Magdalenę Wojtal i Adama Żbikowskiego.

W skład komisji rewizyjnej weszły trzy osoby: Paweł Dziwosz, Martyna Figurska i Wojciech Burzacki.

Ponieważ do sekcji przyjęto nowych członków, ich liczbę ustalono na 22 osoby. W związku z tym Sekcja Młodych w Regionie Gdańskim może wydelegować trzy osoby na walne zebranie delegatów Krajowej Sekcji Młodych. Na delegatów zostali wybrani Piotr Krawczyk, Patryk Sobiecki i Adam Żbikowski.

Z ramienia komisji wyborczej w zebraniu uczestniczył Stefan Gawroński, skarbnik Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”.

Download PDF
Powrót Drukuj stronę