Minister Zalewska: dodatek wiejski zostaje

2 czerwca br. Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, kontynuując objazd Pomorza, spotkała się z nauczycielami z Chojnic, Czerska i Brus. Towarzyszyli jej Pomorska Kurator Oświaty Monika Kończyk, wicewojewoda Mariusz Łuczyk i parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości.

Minister Zalewska omówiła reformę edukacji, przywracającą system „8+4″, odpowiedziała na pytania dotyczące nieprawidłowości w opiniowaniu arkuszy organizacyjnych szkół.

Zalewska zadeklarowała, że dodatek wiejski nie zostanie zlikwidowany, co oznaczałoby znaczne obniżenie wynagrodzeń nauczycieli zatrudnionych w wiejskich szkołach. Przypomniała, że nie obowiązują tak zwane godziny karciane – niepłatne zajęcia wprowadzone przez poprzednią ekipę rządzącą.

– Nie ma też obowiązku pisania sprawozdań z realizacji podstawy programowej – dodała.

Pojawiły się też pytania dotyczące ewentualnych zwolnień będących wynikiem reformy. Szefowa resortu edukacji twierdzi, że w utworzonej bazie jest obecnie około siedemnastu tysięcy ofert pracy.

Spotkanie odbyło się 2 czerwca w Liceum Katolickim w Chojnicach. Organizatorem było biuro poselskie Aleksandra Mrówczyńskiego.

Martyna Werra

Download PDF
Powrót Drukuj stronę