Biała Sobota dla lekarzy w ZUS

Pomorskie placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zapraszają 19 maja na ogólnopolskie wydarzenie pod hasłem „Biała Sobota”. Jest to inicjatywa związana z wprowadzeniem elektronicznych zwolnień lekarskich i skierowana do lekarzy, dla których specjalnie w sobotę otworzymy Sale Obsługi Klientów w ZUS. To jednak nie wszystko, w Gdańsku także IX Gdański Bieg Lekarzy.

Podczas spotkania eksperci ZUS będą udzielać indywidualnych konsultacji, szkolić, zakładać profile na PUE ZUS i pomagać w uzyskaniu certyfikatu do podpisywania elektronicznych zwolnień lekarskich. Należy pamiętać, że certyfikat można zapisać jedynie na nośniku danych, w tym celu lekarze powinni mieć przy sobie np. pendriva. Biała Sobota zorganizowana jest z myślą o lekarzach, którzy już w tym roku obligatoryjnie będą wystawiać elektroniczne zwolnienia. Zakład Ubezpieczeń społecznych chce w ten sposób rozwiać wątpliwości związane   z wprowadzenie e-ZLA oraz przekonać  do korzyści, jakie niesie za sobą to rozwiązanie. Dzięki elektronicznym zwolnieniom będzie można bowiem zaoszczędzić czas i zminimalizować biurokrację.

W ramach Białej Soboty odwiedzimy także lekarzy podczas IX Gdańskiego Biegu Lekarzy. W naszym namiocie będą czekali na specjaliści, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania związane z e-ZLA oraz pomogą założyć profil na PUE ZUS i uzyskać niezbędny do podpisywania e-zwolnień certyfikat. Dla odwiedzających nas lekarzy przygotowaliśmy niespodzianki.

Biała Sobota dla Lekarzy odbędzie się 19 maja we wszystkich placówkach ZUS w godzinach 9:00 – 13:00. Podczas Biegu Lekarzy będziemy czekać na Państwa w Parku im. Ronalda Reagana od godz. 11:30 do zakończenia imprezy.

Zachęcamy także do skorzystania z usług doradców do spraw e-ZLA, którzy od początku maja są do dyspozycji w każdej placówce ZUS w godzinach pracy urzędu.

Kontakt dla mediów:

Regionalny Rzecznik Prasowy

województwa pomorskiego

Krzysztof Cieszyński

ul. Chmielna 27/33

80-748 Gdańsk

tel. 58 307 82 01

tel. kom. 502 000 954

e-mail: rzecz.gdansk@zus.pl

Download PDF
Powrót Drukuj stronę