Komitet Stały Rady Ministrów pozytywnie zaopiniował projekt „Solidarności”

omitet Stały Rady Ministrów pozytywnie zaopiniował obywatelski projekt ograniczenia handlu w niedzielę. Teraz stanowisko w tej sprawie zajmie rząd.

Komitet Stały Rady Ministrów pozytywnie zaopiniował projekt i zarekomendował skierowanie go do dalszych prac. Minister Henryk Kowalczyk nie wykluczył, że rząd zajmie się opinią w sprawie projektu w najbliższy wtorek. Według niego w rekomendacji Komitetu Stałego pojawiły się uwagi do projektu. Dotyczą one przede wszystkim kwestii kar oraz liczby dni wolnych od handlu.  – Jest to projekt obywatelski, więc opinia jest dość ogólna, przede wszystkim pozytywna i rekomendująca dalsze prace – dodał szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.

–  Jesteśmy otwarci na kompromis. Naszym celem jest doprowadzenie do poprawy losu pracowników zatrudnionych w handlu –  komentuje Marek Lewandowski, rzecznik „Solidarności”. – Jeśli do pełnego ograniczenia handlu w niedzielę będziemy musieli też przez pewien czas dochodzić, to też jesteśmy na taką dyskusję otwarci. Ważne, żeby rząd jednoznacznie się określił, w końcu podał swoją decyzję co do projektu, żebyśmy mogli kontynuować dalsze negocjacje nad projektem – wyjaśnił rzecznik.

hd

Źródło: Dział Informacji KK

Czytaj też:

Biskupi popierają projekt „S” ograniczenia handlu w niedzielę

 

Download PDF
Powrót Drukuj stronę