Komentarze internautów nt. stoczni Crist

Wracamy do XIX w do czasów „Ziemi obiecanej”. Wtedy też ZUS-u i kodeksu pracy nie było, a pracownik w robocie był od świtu do zmierzchu, bez urlopu, wolnych sobót. Jeszcze niedawno szczyciliśmy się, że XX wiek przyniósł pracownikowi wyzwolenie od niewolniczej pracy, W 1980 roku walczyliśmy by pracownik był podmiotem, a nie przedmiotem, żeby było jak w Europie – niezależne związki zawodowe, kodeks pracy, wolne soboty, szacunek i poszanowanie godności pracownika. A co dziś mamy – praktyczną likwidację kodeksu pracy w wielu zakładach, pełzającą likwidację związków zawodowych, poniżanie pracownika i jeszcze jedno wielkie osiągnięcie – pracę nie tylko w sobotę, ale i w niedzielę. Pod inną postacią komuna wróciła – tak pisze internauta o nicku GOŚCIU, komentujący nasz artykuł o stoczni Crist.

Czytaj inne komentarze:

MSZ

Koniec z dotacjami dla kolesiów, którzy dają ciche udziały. Równe szanse dla przedsiębiorców. Cała PRL bis czyli III rp to historia patologii gospodarczych. Miliardy zagarnięte z PEFRON-u przez  „właściwe” zakłady pracy chronionej. Po zmianie prawa na bardziej przejrzyste najwięksi właściciele tych zakładów zakończyli działalność i grzeją nereczki na Karaibach…a to jedna tylko sprawa z całej serii tzw. stymulacji gospodarki czyli transferu środków publicznych do prywatnych kieszeni…

SPAWACZ GDYNIA

crist w gdyni praca na czarno za psie pieniądze, zła organizacja, brak bhp, na działalności 15-18 zł, spawacze 20 zł i ostra orka, w norwegii za połowę tego orania co w gdyni 50-75zł, a warunki bhp super, kombinezony i sprzęt super i przestańcie chwalić złodziei.

ZWYCIEŻY GOWIN TUSKA

To jawne nawoływanie z Wyborczej do likwidacji państwa Polska! Przecież ci ludzie na umowach śmieciowych od przypadku do przypadku nigdy nie będą mentalnie członkami społeczeństwa obywatelskiego, nigdy nie stworzą życia rodzinnego wychowującego na patriotów i godnych ludzi swoje dzieci. Najwyższy czas zburzyć Bastylię oligarchów Tuska, dać na życie ludziom nie dla milionerów.

XYZ

Wracaj do przeszłości. Proponuję wiek XIX, początki.

 więcej

Download PDF
Powrót Drukuj stronę