Kolejni emeryci odznaczeni

14 kwietnia podczas Rady Regionalnej Sekcji Emerytów i Rencistów NSZZ „Solidarność” dwaj zasłużeni emeryci, w tym nasz fotograf, zostali wyróżnieni odznakami Semper Fidelis.

Odznaczenia otrzymali Stanisław Albin, który, jak podkreślił przewodniczący Rady Sekcji Jan Klassa, zawsze chętnie służył pomocą wszystkim związkowcom, i fotograf „Magazynu Solidarność” Paweł Glanert, który dokumentował historię „Solidarności” od momentu jej powstania.

Zdjęcia: Wojciech Milewski

 

Wyróżnieni dostali odznaczenia z rąk przewodniczącego Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” Krzysztofa Dośli, który podkreślił, że jest to kolejna taka uroczystość. – Cieszę się, że dwie kolejne wspaniałe osoby otrzymały Semper Fidelis. Z całego serca dziękuję Wam za wszystko, co zrobiliście dla „Solidarności”, za to, że zawsze można na Was liczyć. Dzisiaj mamy wiele uroczystości związanych z chrztem Polski. To wtedy, w 966 roku, naprawdę wstąpiliśmy do Europy – mówił.

Przewodniczący Jan Klassa również odniósł się do rocznicy chrztu Polski, a także do ich obchodów w 1966 roku. – 1000-lecie chrztu Polski było przełomowym momentem, kiedy ludzie przestali się bać – podkreślił.

MarWer

Download PDF
Powrót Drukuj stronę