Kolejarze przeciw rządowi

Pikietę protestacyjną przed siedzibą Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju w Warszawie, domagając się zaprzestania likwidacji zakładów pracy na kolei i centralizacji zarządzania, przeprowadzi w poniedziałek 23 czerwca o godz. 11 Sekcja Krajowa Kolejarzy NSZZ „Solidarność” – podaje Dział Informacji Komisji Krajowej. Przed gmachem ministerstwa na ul. Wspólnej 2/4 może się pojawić nawet kilka tysięcy związkowców. Organizatorzy ostrzegają, że to tylko zapowiedź większych akcji.

Protestujemy przeciwko polityce rządu i zarządów spółek kolejowych zmierzających do likwidacji zakładów pracy i centralizacji zarządzania w spółkach kolejowych. Działania takie prowadza do utraty setek miejsc pracy w terenie, w sytuacji gdy tworzone są nowe, wysoko opłacane stanowiska w departamentach i biurach central w Warszawie – czytamy w apelu Sekcji Krajowej Kolejarzy.

Związkowcy żądają też m.in. oddłużenia spółki Przewozy Regionalne i powstrzymania jej ciągłej degradacji polegającej na dalszym podziale pomiędzy kolejnymi samorządami oraz wycofania planów prywatyzacji spółek infrastrukturalnych (PKP Energetyka, TK Telekom).

Zobacz informację Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ „S”

 

Download PDF
Powrót Drukuj stronę