Jest nas więcej! KZ NSZZ „S” Gdański Zespół Żłobków

Jeszcze na początku roku KZ NSZZ „S” Gdański Zespół Żłobków liczyła 35 członków. Od tego czasu ich liczba wzrosła o ponad sto procent. Do „solidarności” należą bowiem 72 osoby.

– Udało nam się zmobilizować większą grupę osób i mamy nadzieję, że teraz nasze działania przyniosą więcej pozytywnych rezultatów – mówi Elżbieta Hryniewicz, przewodnicząca „Solidarności” w Gdańskim Zespół Żłobków.

Główne cele to walka o polepszenie warunków pracy i podwyższenie wynagrodzeń. „Solidarność” może pochwalić się już pewnymi sukcesami.

– Udało nam się wynegocjować z pracodawcą przyznawanie odzieży ochronnej wtedy, kiedy ulegnie ona zniszczeniu. Dotychczas przysługiwała nam wymiana raz na dwa lata – tłumaczy Elżbieta Hryniewicz. Odzież ochronna to m.in. T-shirty, wygodne spodnie oraz obuwie.

W tej chwili „Solidarność” koncentruje swoje działania na negocjacjach z dyrektorem placówki dotyczących awansu zawodowego. Planowane jest także zorganizowanie spotkania z przedstawicielami władz Gdańska na temat podwyżki wynagrodzeń dla pracowników żłobków.

zola

Download PDF
Powrót Drukuj stronę