IPN zaprasza: debaty w 25-lecie wyborów z 4 czerwca 1989

W związku ze zbliżającą się rocznicą wyborów 4 czerwca 1989 zapraszamy na cykl debat pt. Wybory czerwcowe 1989 roku. Refleksje po 25 latach” organizowanych przez gdański Oddział IPN w Bydgoszczy, Elblągu, Gdańsku i Słupsku.

plakat_B2_1

 

Gośćmi debat będą aktywni uczestnicy ówczesnych wydarzeń, w większości kandydaci do Sejmu i Senatu. Debatę poprowadzą pracownicy IPN z Gdańska i Bydgoszczy.

Pierwsza debata odbędzie się 27 maja (we wtorek) o godz. 17 w Auli Akademii Pomorskiej w Słupsku (ul. Krzysztofa Arciszewskiego 22). Gośćmi spotkania będą: Anna Bogucka-Skowrońska, Józef Bogusz, Henryk Grządzielski i Edward Müller. Debatę poprowadzi prof. UG Igor Hałagida (IPN w Gdańsku).

Kolejna debata odbędzie się 2 czerwca (poniedziałek) o godz. 12.00 w Sali Konferencyjnej Biblioteki Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (ul. Karola Szymanowskiego 3).

Gośćmi spotkania będą: Ignacy Guenther, Stefan Pastuszewski, Antoni Tokarczuk i Andrzej Wybrański. Debatę poprowadzi dr Kamila Churska-Wołoszczak (IPN w Bydgoszczy).

Tego samego dnia (2 czerwca) odbędzie się spotkanie w Elblągu o godz. 18.00 w Ratuszu Staromiejskim (ul. Stary Rynek 25).

Gośćmi spotkania będą: Antoni Borowski, Marian Duszak i Edmund Krasowski. Debatę poprowadzi dr Karol Nawrocki (IPN w Gdańsku).

Ostatnie spotkanie odbędzie się 3 czerwca (we wtorek) o godz. 18.00 w Ratuszu Starego Miasta w Gdańsku (ul. Korzenna 33/35).

Gośćmi spotkania będą: Bogdan Lis, Jacek Merkel i Czesław Nowak. Debatę poprowadzi Arkadiusz Kazański (IPN w Gdańsku).

zaproszenie_Gdansk_1

 

zaproszenie_Gdansk_2

 

W trakcie spotkań (z wyjątkiem Bydgoszczy) prowadzona będzie sprzedaż najnowszych publikacji IPN w Gdańsku.

Organizatorami spotkania są: Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku oraz Delegatura w Bydgoszczy, Prezydent Elbląga Jerzy Wilk, Biblioteka Główna Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Akademia Pomorska w Słupsku.

Zaproszenia ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi gości dostępne są na stronie IPN.

Download PDF
Powrót Drukuj stronę