Gratulacje „Solidarności” dla prezydenta elekta

„Z wielką radością przyjęliśmy decyzję Polaków o wyborze Pana na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej” – napisał Piotr Duda do Andrzeja Dudy. Szef Związku spotkał się 24 czerwca z prezydentem elektem. Wręczył mu list gratulacyjny oraz statuetkę „Robotnika zwycięzcy” i zadeklarował wsparcie w realizacji programu wyborczego oraz podpisanej z Komisja Krajową NSZZ „Solidarność” umowy.

W liście lider „Solidarności” przypomina, że osiem lat rządów PO-PSL to najgorsze lata dla polskich pracowników, które doprowadziły do ogromnej skali ubóstwa. Wydłużenie wieku emerytalnego, antypracownicza nowelizacja kodeksu pracy, znaczne ograniczenie praw obywateli do protestów to tylko niektóre z decyzji, które uderzają w polskich obywateli. Nowy prezydent RP daje „Solidarności” nadzieję na odwrócenie tych złych decyzji. „Wymaga to czasu i ciężkiej pracy, ale w tej misji Andrzej Duda może liczyć na wsparcie Związku” podkreśla przewodniczący „S”.

Piotr Duda zwraca uwagę, że najskuteczniejszą drogą do rozwiązywania trudnych problemów społecznych i gospodarczych jest prawdziwy i partnerski dialog społeczny i wyraża nadzieję, że nowy prezydent będzie w trakcie sprawowania swojego urzędu patronem nowej instytucji dialogu trójstronnego, Rady Dialogu Społecznego.

Prezent dla prezydenta elekta jest wzorowany na statuetce robotnika, która towarzyszyła Międzyzakładowemu Komitetowi Strajkowemu przy podpisywaniu Porozumień Sierpniowych w 1980 roku. „Robotnik zwycięzca” jest symbolem odwagi i determinacji, której w budowaniu przyjaznego dla polskich pracowników i obywateli państwa życzą Andrzejowi Dudzie związkowcy.

Pan prezydent potwierdził, że tak jak się wcześniej umawialiśmy, najważniejsze sprawy którymi się zajmie, to kwestia zmiany wieku emerytalnego i podniesienie kwoty wolnej od podatku. Czekamy na prezydencki projekt w sprawie wieku emerytalnego i nasi eksperci będą wspólnie nad nim pracować powiedział Piotr Duda po spotkaniu z prezydentem elektem.

Źródło: Dział Informacji KK

Download PDF
Powrót Drukuj stronę