Firma z Gdańska wśród laureatów konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”

Komisja Certyfikacyjna oceniła wnioski nadesłane na konkurs „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” i wyłoniła 17 firm, które otrzymają certyfikat „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”.

Konkurs odbywa się już po raz dwunasty. Pod uwagę brane są m.in. takie aspekty jak przestrzeganie prawa pracy, zawieranie układów zbiorowych pracy, zatrudnianie pracowników na czas nieokreślony, uzwiązkowienie oraz funkcjonowanie rady pracowników.

Tegoroczni laureaci to:

1. Dom Pomocy Społecznej w Foluszu
2. Famur S.A. Systemy Ściankowe Glinik Oddział Gorlice
3. Grupa Żywiec S.A.
4. Iskra-Centrum Narzędzi Specjalnych Sp. z o.o.
5. KGHM Polska Miedź S.A. Oddział Zakłady Górnicze „Polkowice – Sieroszowice”
6. Kopalnia Wapienia „Morawica” S.A.
7. Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A.
8. Łódzka Kolej Aglomeracyjna Sp. z o.o.
9. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Krakowie
10. Orlen Południe S.A.
11. PGE Energia Ciepła Oddział Wybrzeże w Gdańsku
12. PGE Energia Odnawialna S.A. Oddział ZEW Dychów w Dychowie
13. PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Turów
14. Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem” w Katowicach
15. Przedsiębiorstwo Produkcji Kruszywa i Usług Geologicznych „Kruszgeo” S.A.
16. „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Zgoda” w Płocku
17. Zakład Usług Energetycznych „Wod-Rem” Sp. z o.o.

Konkurs jest organizowany przez NSZZ „Solidarność”, a odbywa się pod patronatem Andrzeja Dudy, Prezydenta RP. Celem przedsięwzięcia jest promowanie pracodawców, którzy wyróżniają się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe. Wyróżnione firmy szanują prawa pracowników oraz prowadzą u siebie dialog społeczny.

Kandydatów zgłaszają podstawowe jednostki organizacyjne „Solidarności”. Certyfikatem można się posługiwać przez okres trzech lat.