DCT utrudnia działalność związkową

– Niewpuszczenie przedstawiciela Regionalnej Komisji Wyborczej NSZZ „Solidarność” na wybory uzupełniające na przewodniczącego Komisji Zakładowej oceniamy jako utrudnianie działalności związkowej – mówi Maciej Konopka, zastępca przewodniczącego KZ NSZZ „S” w DCT Gdańska SA.

W uzupełniające na przewodniczącego Komisji Zakładowej odbywały się od 17 do 21 lutego. W niedzielę 21 lutego na wyborach miał być obecny jako przedstawiciel Regionalnej Komisji Wyborczej Edward Fortuna. Zarząd DCT Gdańsk został poinformowany wcześniej o jego przybyciu.

– Niestety nie zostałem wpuszczony na teren DCT Gdańsk. To już kolejny przejaw utrudniania działalności związkowej – ocenia Edward Fortuna.

Podobnego zdania jest także Maciej Konopka, zastępca przewodniczącego KZ NSZZ „S” w DCT Gdańska SA.

– Nie widać ze strony zarządu DCT Gdańsk [rzejawu dobrej woli. Widać, ze nie chcą z nami porozumienia – mówi Maciej Konopka.

Urna z głosami została przewieziona do Zarządu regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”. Tam także dokonano podsumowania głosów i wybrano przewodniczącego „S” w DCT Gdańsk. Został nim Adam Piotrowski.

zola

Download PDF
Powrót Drukuj stronę