Australijscy związkowcy popierają polskich dokerów

– Nie rezygnujcie z waszych działań. Wasza walka jest naszą walka, a atak na dokera gdziekolwiek na świecie jest atakiem na nasz związek. Wszyscy dokerzy muszą się wspierać w walce przeciwko założeniom neoliberalizmu i rosnącą dominacją korporacyjną. Ludzie muszą być ważniejsi od pieniędzy – to fragment listu poparcia, jaki od Maritime Union of Australia (Morskiego Związku Zawodowego Australii) otrzymała „Solidarność” w DCT Gdańsk.

Związkowcy z Australii podkreślają solidarność z kolegami z Terminalu DCT Gdańsk. Potwierdzają, że walka z brakiem stabilizacji w pracy jest kluczową kwestią dla dokerów na całym świecie. Przyznają, że z podobnymi problemami mają do czynienia także w Australii.

„Wyrażamy naszą solidarność z przewodniczącym Związku w DCT Michałem Pijanowskim i potępiamy negatywne działania wobec pracowników i liderów związkowych wyłącznie z powodu ich aktywności w walce o prawa pracowników.” – czytamy w liście poparcia od MUA.

Związkowcy z Australii informują również , że przekażą list poparcia dla związkowców w DCT Gdańsk do banku Macquarie, będącego częścią globalnej finansjery, który stawia rentowność przed interesami pracowników.

Maritime Union of Australia zapewnia, że będzie śledzić walkę polskich związkowców o prawa pracownicze. „In solidarity and unity” (w solidarności i jedności) kończą list związkowcy z Australii.

zola

Download PDF
Powrót Drukuj stronę